Fournier 33,0
Ross 32,0
Payton 29,1
Autor: Szalan13 | Data dodania: 07.03.2017, 22:26
Być może nie widać tego w statystykach, ale niewielkie zmiany podczas Trade Deadline, wyszły Magikom na dobre. Mecze z naszym udziałem znów są "fun to watch", a odnotowywane porażki są spowodowane potrzebą zejścia po pick w nadchodzącym drafcie. Co zatem sprawia, że pomimo porażek jesteśmy zadowoleni z naszego teamu? Odpowiedź znajdziecie w dzisiejszym felietonie. Więcej...
Autor: teefbe | Data dodania: 07.03.2017, 3:56
Nasi ulubieńcy mają za sobą dwa interesujące mecze w back-to-back. Wczorajszej nocy przegrali po zaciętej końcówce z Wizards, tracąc wcześniej znaczącą przewagę, by dzisiaj prowadząc przez cały mecz odpuścić w 4Q i ulec Knicks 105:113. Magic grali solidną koszykówkę, po czym nadszedł 23:4 run Knicks na początku czwartej odsłony. Biorąc pod uwagę ewentualną pozycję w loterii draftu można ten mecz nazwać "dobrą porażką", ale czy sami zawodnicy powinni godzić się z przegrywaniem w taki sposób? Z tak słabą ekipą NYK, pozbawioną Carmelo? Nie pomogło czwarte w karierze triple double Paytona (16 pkt, 11 reb, 10 ast), 25 punktów Fourniera i 17 Gordona. Knicks do zwycięstwa prowadzili Courtney Lee ( 20 pkt ) i Lance Thomas (17 pkt). Teraz czeka nas dzień przerwy i w nocy ze środy na czwartek podejmiemy Chicago Bulls.
Autor: teefbe | Data dodania: 06.03.2017, 2:02
Magic po bardzo dobrym spotkaniu nie wystrzegli się utraty dużej przewagi (16 punktów) i przegrali w końcówce z Washington Wizards 114:115. Tak jak to miało miejsce wielokrotnie w zeszłym sezonie, Orlando objęło prowadzenie, grało świetną koszykówkę po obu stronach parkietu by w czwartej kwarcie oddać zwycięstwo po zaciętej końcówce. Dla naszych aż 7 graczy zanotowało podwójną zdobycz, najwięcej Ross (20 pkt), a Gordon (15 pkt, 11 zb) i Biyombo (14 pkt, 15 zb) dołożyli double-double. W drużynie gospodarzy brylowali Beal (32 pkt), a także Bogdanović, który zaaplikował nam 8 trójek, z czego 5 w ostatniej odsłonie i skończył z 27 punktami. W spotkaniu nie zagrał Vucevic, który zmaga się z obolałym achillesem. Była to nasza 40 porażka w tym sezonie, a kolejny mecz już jutro z New York Knicks, tym razem u siebie.
Autor: Szalan13 | Data dodania: 04.03.2017, 23:20
Mam przyjemność zaprosić was na pierwszy artykuł z nowej serii, jaką są Magiczne Wywiady! Nie obiecuję, że kolejne epizody tej serii będą pojawiały się często, ale mogę zapewnić, że za każdym razem będzie ciekawie. Dziś wywiad z Tomaszem Milochem, którego niektórzy z nas kojarzą z ostatniego zlotu w Łodzi. Tomek jest reprezentantem Polski w trójboju siłowym, z zamiłowania kolekcjonerem butów i koszulek koszykarskich, a także fanem Orlando Magic. Nie tak dawno Tomek brał udział w międzynarodowych zawodach w swojej dyscyplinie, które odbyły się co ciekawe.... w Orlando! Ponadto Tomek miał przyjemność obejrzeć dwa spotkania naszej drużyny w Amway Center. Jesteście ciekawi kulisów tego wydarzenia? Wiem, że jesteście :D Zatem zapraszam do lektury! Więcej...
Autor: skrzatos | Data dodania: 04.03.2017, 10:11
Koszykarze Orlando Magic odnieśli swoje 23. zwycięstwo w tym jakże rozczarowującym sezonie regularnym. Od pierwszych minut spotkania w grze naszych ulubieńców mogliśmy zaobserwować walkę i zaangażowanie czego często brakowało w poprzednich meczach. Dobra gra pierwszej piątki (Vucević - 25 pkt/9 zb, Gordon 21 pkt/10 zb) oraz przeciętna rezerwowych nie pozwoliły odebrać prowadzenia jakie zostało wypracowane w pierwszej kwarcie. Wygraną zawdzięczamy w głównej mierze skutecznej grze w paint (64 pkt to season-high Orlando) i kontrach (20 pkt). Ograniczenie gości do 39% może cieszyć tym bardziej, że nasi gracze tej nocy mieli dobrze nastawione celowniki (50%), choć zza łuku trafiliśmy tylko 5 z 17 prób. Kolejny mecz z niedzielę o 23 z Gortatem i spółką.