Gordon 31,5
Vucevic 29,5
ranking bukmacherów
Autor: jingles | Data dodania: 15.12.2016, 7:31
Dzień po zwycięstwie w Atlancie nasi ulubieńcy podejmowali u siebie jedną z najlepszych drużyn w lidze - Los Angeles Clippers. Prowadzeni przez świetnego dzisiaj Gordona (33 pkt, 7 zb) gospodarze nie dali odskoczyć faworyzowanym gościom, a dzięki świetnej trzeciej kwarcie doprowadzili do remisu przed decydującą częścią gry. Czwartą kwartę Magic zaczęli jednak nieskutecznie co goście wykorzystali do zbudowania przewagi, której nie oddali już do końca wygrywając 113-108. Poza wspomnianym Gordonem na wyróżnienie zasługuje Fournier - 24 pkt, 8 ast oraz Green - 19 pkt. Dla zwycięzców każdy z pierwszej piątki zdobył co najmniej 10 oczek.
Autor: jingles | Data dodania: 14.12.2016, 7:35
Po dwóch dniach przerwy w grze Orlando Magic wrócili na zwycięskie tory pokonując w Atlancie tamtejszych Hawks 131-120. To był niesamowity ofensywnie mecz, Magic trafili 58,6% rzutów z gry i 44% trójek i przez większość spotkania mieli przewagę, chociaż w trzeciej kwarcie gospodarze napędzili nam stracha i doprowadzili nawet do wyrównania. Ostatnia odsłona to już jednak popis gości. Najlepszymi starterami zwycięzców byli Ibaka - 29 pkt i Fournier - 23 pkt, 6 ast. Z ławki punktowało trzech graczy, ale za to jak: Payton - 26 pkt, 14 ast, Meeks - 20 pkt, Green - 16 pkt (z tym ostatnim na parkiecie Magic byli +34!!!). Dla pokonanych Howard zanotował 20 pkt i 16 zb. Teraz, bez chwili przerwy, Magic wracają do Orlando na mecz z Clippers.
Autor: skrzatos | Data dodania: 11.12.2016, 5:38
Fani Orlando Magic mogą czuć się po raz kolejny rozczarowani, ponieważ ich zespół przegrał z teoretycznie słabszym rywalem i spadł na 4. miejsce w Southeast Division. Magicy stracili w pierwszej połowie 65 punktów (w całym meczu 121) pozwalając gościom na zdecydowanie zbyt wiele. Znowu przegraliśmy walkę na tablicach (31-44) i nawet mała liczba strat (5) nie miała tutaj znaczenia. Każdy z graczy s5 był double figures, ale na nic się to zdało - Fournier zanotował 24 pkt, 6 ast, 4 zb przy skuteczności 9/19, Ibaka (22 pkt), Gordon (11 pkt, 6 zb), Biyombo (12 pkt, 6 zb), DJ Augustin (10 pkt, 7 ast). Z ławki fajne wsparcie dał Green (17 pkt, 6/10), ale to było z mało, bo reszta rezerwowych (5 graczy) łącznie zdobyła tyle oczek co Jeff. Kolejne spotkanie w nocy z wtorku na środę w Atlancie.
Autor: jingles | Data dodania: 10.12.2016, 11:33
"Road Warriors" jak byli nazywani Magic po ostatniej trasie wyjazdowej, tym razem nie poradzili sobie w Charlotte z tamtejszymi Szerszeniami, zbierając ostre lanie 109-88. Nasi ulubieńcy mieli ogromne problemy ze skutecznością, a także przegrali bardzo wyraźnie zbiórkę (40-59). Większość czwartej kwarty grały już głębokie rezerwy. Dla Magic jedynie 2 graczy zdobyło dwucyfrową ilość punktów, Fournier - 14 pkt, Ibaka - 12 pkt, 7 zb. Teraz przed Magic spotkanie must win - back to back z Nuggets. Jameer Nelson wraca do Amway Center...
Autor: jingles | Data dodania: 08.12.2016, 8:10
Po męczącej, wyjazdowej trasie, w drugim meczu back-to-back, Orlando Magic przegrali przed własną publicznością z Celtami 87-117. W pierwszej połowie mecz był wyrównany, a w połowie spotkania nasi ulubieńcy mieli 1 pkt więcej na koncie. Po zmianie stron sił jednak brakło, a rywale rzucili aż 68 pkt w 24 min, mimo że grali bez swego lidera - Thomasa. Najlepiej punktującym Magikiem był Augustin - 15 pkt, jedno oczko mniej uzbierał Fournier (ale na słabej skuteczności 4/14), a z ławki 12/10 dołożył Vucevic (również słaba skuteczność 5/14). Teraz wypada krzyknąć "nic się nie stało" i czekać na kolejne, weekendowe back-to-back (Hornets i Nuggets).