Gordon 33,0
Fournier 32,0
Vucevic 29,6
Autor: jingles | Data dodania: 19.01.2017, 7:48
Na zakończenie trasy po Zachodzie Magic przegrali w Nowym Orleanie z tamtejszymi Pelicans i w tym momencie mają już 8. najgorszy bilans w lidze. Kolejny mecz opuścił Fournier, a zastępujący go w pierwszej piątce Meeks po 16 minutach na parkiecie doznał kontuzji kciuka. Magic zagrali bez energii i wiary i już w pierwszej połowie pozwolili rywalom rzucić aż 65 pkt. Ostatecznie Pels wygrali 118-98. Gordon i Payton zdobyli dla Orlando po 14 pkt, z ławki 13 dorzucił Green. Po drugiej stronie brylował Davis - 21 pkt, 14 zb. Trzy kolejne spotkania Magic rozegrają w O-Town.
Autor: jingles | Data dodania: 17.01.2017, 10:58
Choć Denver Nuggets są zdecydowanie w dolnej części tabeli NBA, zdołali wygrać z Orlando oba spotkania w tym sezonie. Minionej nocy, prowadzeni przez Nikolę Jokica (30 pkt, 11 zb) gospodarze pokonali w Colorado drużynę Magic 125-112. Szczególnie wyraźna przewaga Denver zrobiła się w drugiej połowie, nie pomogła dobra gra Paytona (20 pkt, 12 ast) wspieranego przez Vucevica (17 pkt) i w końcu przyzwoicie wyglądającego Biyombo (15 pkt, 9 zb). Bilans teamu z O-Town w styczniu wynosi 2-7. Co ciekawe - Magic są 5 spotkań od drugiej najgorszej drużyny w lidze (Miami), ale jednocześnie 4,5 spotkania od playoffs.
Autor: skrzatos | Data dodania: 15.01.2017, 8:41
Autor: teefbe

Magic przyzwyczaili nas już w tym sezonie do nierównych występów na przestrzeni 48 minut i nie inaczej było tym razem. Po fantastycznej pierwszej kwarcie wygranej 42:29 nasi ulubieńcy osłabieni brakiem Evana Fourniera, spuścili nieco z tonu i nie potrafili wygrać zaciętej końcówki przeciwko silnej ekipie Utah, ulegając ostatecznie 107:114. Na 4 minuty do końca przy stanie remisu Jazzmani rozpoczęli run 13-0, który praktycznie pogrzebał szanse Orlando na zwycięstwo w tym meczu. Można było odnieść dziwne wrażenie jakby na siłę starali się grać końcówkę pod Jodiego Meeksa, który nie był tego dnia najgorętszym graczem gości. Zawodnicy z Orlando, biorąc pod uwagę klasę rywala zagrali dobre spotkanie, stawiając ciężkie warunki teamowi z Salt Lake City, zabrakło ławki i kilku lepszych posiadań pod koniec spotkania zarówno w ataku jak i w defensywie. Zwłaszcza widoczny po raz kolejny był niestety brak dobrych minut Bismacka Biyombo. Liderował znakomity Payton, flirtując z triple-double, autor 28 punktow, 9 zbiórek oraz 9 asyst, a kolejno 21 i 15 punktów dorzucili solidni Gordon i Vucevic. Jazz do zwycięstwa poprowadził Gordon Hayward (23 pkt, 4 zb, 7 ast), a wspomagał go Gobert, który zaliczył monster double-double (19 pkt, 19 zb). Magic kontynuują swoją trasę po zachodzie, w poniedziałkowy późny wieczór zagrają przeciwko Denver Nuggets i z bilansem 17-25 znajdują się aktualnie na 12. pozycji w konferencji.
Autor: skrzatos | Data dodania: 14.01.2017, 7:58
Wynikiem 115:109 zakończył się mecz pomiędzy Orlando Magic a Portland Trail Blazers. 17. win w sezonie zawdzięczamy przede wszystkim najlepszemu zawodnikowi w kadrze Orlando, który uzyskał solidne double-double 30 pkt i 10 zb. Nikola był bardzo skuteczny (13/18 z gry) i trafił też ważny rzut w końcówce spotkania. Z naszych ulubieńców można jeszcze pochwalić Elfrida Paytona, który z 8 celnych rzutów na 18 prób uzyskał 19 pkt, a oprócz tego 4 zb i 7 ast i jedyne do czego można się przyczepić to straty (5). Teraz podróż do Salt Lake City, bo już jutro w nocy z godziny 3 na 4 zagramy z Jazz, którzy dzisiaj rozbili Pistons 110:77.
Autor: jingles | Data dodania: 12.01.2017, 8:09
Wypad do LA zakończył się dla Magic bez zwycięstwa, po wcześniejszej porażce z Lakers dziś nasi ulubieńcy przegrali w tej samej hali z Clippers, grając bez zmagającego się z urazem barku Ibaki. Mecz był wyrównany i niewiele brakło by Orlando sprawiło niespodziankę, w końcówce gospodarze jednak odskoczyli i wygrali 105-96. Świetnie zagrał Gordon, który zdobył 28 pkt, trafiając 4 z 8 rzutów za 3. Wspierał go Vucevic - 16 pkt, 12 zb, a z ławki 14 oczek dołożył Meeks. Dla zwycięzców 22 pkt zanotował Redick.