Gordon 33,8
Fournier 31,5
Vucevic 31,4
Autor: jingles | Data dodania: 04.04.2019, 17:27
Faworyzowani Magic, choć musieli się nieco namęczyć z Nowojorczykami, pokonali na własnym parkiecie Knicks 114-100. Ta wygrana, wraz z porażkami Heat i Nets, mocno przybliża naszych ulubieńców do playoffs, szczególnie że ostatni mecz sezonu Heat i Nets grają między sobą. W wygranej z NYK prym wiódł Vucevic - 29 pkt, 13 zb, z ławki świetnie zagrał Ross - 23 pkt, 5/10 za 3, a po 19 oczek dołożyli Fournier i Gordon. Dla gości Mario Hezonja zanotował 29 pkt. W piątek starcie must-win z niebezpiecznymi Hawks z Youngiem na czele.
Autor: skrzatos | Data dodania: 02.04.2019, 17:14
Niestety podopiecznym Steve'a Clifforda nie udało się pokonać faworyzowanych Raptors w Scotiabank Arena w Toronto, gdzie po 48 minutach wynik na tablicy pokazał niekorzystny dla nas rezultat 109:121. Magicy rozpoczęli mecz od prowadzenia 7:0 i mimo ciągłej pogoni gospodarzy, ekipa z O-Town utrzymywała kilkupunktową przewagę. Na nasze nieszczęście tuż przed przerwą 2. drużyna Eastern Conference zaliczyła serię 14:0, co pozwoliło jej wyjść na prowadzenie, którego nie oddała już do końca spotkania. Dobre zawody dla rywali rozegrał Danny Green, który zdobył 29 punktów trafiając aż 11 z 15 rzutów (7/10 za 3). Dla naszych ulubieńców 21 pkt uzyskał Fournier, który niestety nie miał wsparcia od reszty kolegów z s5 (pozostała czwórka łącznie 35 pkt z 36 rzutów). Pochwalić można za to rezerwowego Iwundu, który trafił wszystkie 7 rzutów (16 pkt) oraz Bircha (11 pkt i 4 zb). Przed nami dwa arcyważne mecze z Knicks i Hawks, gdzie nie możemy pozwolić sobie choćby na chwilę dekoncentracji. GO MAGIC!!!
Autor: jingles | Data dodania: 31.03.2019, 11:31
Magic pokonując Pacers na trudnym terenie wygrali siódmy z ostatnich ośmiu meczów i wciąż walczą o playoffs z Heat i Nets. Po mocnej ostatniej kwarcie nasi ulubieńcy zwyciężyli 121-116, aż 7 graczy zdobyło dwucyfrową liczbę pkt, a żaden gracz nie zanotował mniej niż 9 oczek. Liderował Gordon - 23 pkt, 10 zb, 7 ast, grą dyrygował Augustin - 11 pkt, 10 ast, a z ławki 16 pkt dołożył Ross. Dla rywali 24 pkt i 9 ast miał Collison. Kolejny trudny mecz Magic już w poniedziałek w Kanadzie.
Autor: jingles | Data dodania: 29.03.2019, 17:12
Na liczbie 6 zakończyła się seria zwycięstw Orlando Magic, co i tak było pierwszym takim osiągnięciem od 2011 roku. Nie udało się jednak pokonać Detroit Pistons, którzy byli nie do zatrzymania w ataku i zwyciężyli 115-98 trafiając 53,5% z gry oraz 48,6% za 3. Nie pomogło 20 pkt Gordona czy 18 Augustina, słabiej tym razem wypadli Vuc i Ross. Dla Tłoków Ellington uzbierał 25 pkt i trafił 7 z 13 prób za 3. W sobotę mecz z Pacers, znów na wyjeździe.
Autor: jingles | Data dodania: 27.03.2019, 13:24
W bezpośrednim starciu o prymat w Southeast Division Orlando Magic pokonali w derbach Florydy Miami Heat 104-99. Tym samym nasi ulubieńcy wskoczyli na 8. miejsce na Wschodzie. Mecz początkowo nie układał się po naszej myśli, a jego losy Magic odwrócili dopiero w trzeciej kwarcie wygranej różnicą 15 oczek. Każdy z S5 zdobył powyżej 10 pkt, brylował Vuc - 24/11 oraz Isaac - 19/6. Dla Heat odpowiednio 26 i 22 pkt zdobyli Waiters i Wade. Kolejne, równie ważne, starcie team z O-Town rozegra w czwartek w Detroit.