Gordon 33,6
Fournier 31,5
Vucevic 31,4
Autor: skrzatos | Data dodania: 13.02.2019, 11:26
Koszykarze Orlando Magic wygrali cztery mecze z rzędu pierwszy raz od 2015 roku (wtedy zaliczyliśmy od 23. listopada do 3. grudnia 5 wygranych)! Minionej nocy nasi ulubieńcy rozbili New Orleans Pelicans aż 118:88! Co więcej drużyna z Florydy pierwszy raz w historii wygrała 3 wyjazdowe mecze z rzędu różnicą co najmniej 16 punktów! Magicy zagrali bardzo przyzwoicie i od początku narzucili swoje tempo nie pozwalając gospodarzom praktycznie na nic. Nasz ALL-STAR Vucevic uzbierał 25 pkt i 17 zb, Isaac i Gordon mieli po 20 oczek, a Fournier 22. Z ławki fajnie spisał się Iwundu (8 pkt i 3 zb) oraz Birch (6 pkt i 5 zb), ale przy takiej grze podstawowego składu nawet gorsza skuteczność Rossa (1/7 z gry) nie miała znaczenia. Dla gospodarzy aż 3 pkt (1/9 z gry) i 6 zb miał ich "lider" Anthony Davis. Przed naszymi zawodnikami bardzo ważny mecz z Hornets, przerwijmy do cholery tą złą serię! Be Magic!!
Autor: jingles | Data dodania: 12.02.2019, 8:22
Orlando Magic pokonując na wyjeździe Atlantę Hawks 124-108 wygrali trzecie spotkanie z rzędu i ponownie zbliżyli się do drużyn walczących o playoffs. Nasi ulubieńcy nie dali szans niżej notowanym gospodarzom, każdy z pierwszej piątki Orlando uzbierał ponad 10 oczek, a szczególnie wyróżniali się Vucevic - 19 pkt, 12 zb, Isaac i Fournier - po 17 pkt, a z ławki tradycyjnie już Ross - 18 pkt. Dla pokonanych 16 pkt zdobył Alex Len. Dwa spotkania pozostały Magikom przed przerwą na All-Star. Trzymajmy kciuki za zwyciestwa z Pelicans i Hornets!
Autor: jingles | Data dodania: 10.02.2019, 7:49
Orlando Magic świetnie wykorzystali szansę jaka nadarzyła się w Milwaukee i pokonali 103-83 tamtejszych Bucks, wymęczonych serią spotkań i grających bez swego lidera - Antetokuonmpo (pisałem z pamięci :D). Nasi ulubieńcy konsekwentnie od drugiej kwarty budowali przewagę, która w drugiej połowie spotkania ani przez chwilę nie była zagrożona. Najlepszym strzelcem Orlando był Isaac - 17 pkt, 6 zb, 3 trójki, po 15 oczek dołożyli Vuc (+ 17 zb) i Ross, a 14 pkt i 6 zb dołożył Gordon. Dla pokonanych Bledsoe uzbierał 19 pkt i 11 zb. Już dziś w nocy back-to-back na wyjeździe z Atlantą.
Autor: jingles | Data dodania: 08.02.2019, 11:19
W pierwszym spotkaniu po trade deadline Orlando Magic pokonali u siebie Wilki z Minnesoty 122-112. Ojcem sukcesu był Ross, który najwyraźniej ma wielką ochotę na nagrodę dla najlepszego rezerwowego i ponownie zagrał świetne spotkanie - 32 pkt, 5 zb, 6/13 za 3. Magic przewagę wypracowali już w drugiej kwarcie, a po zmianie stron kontrolowali przebieg gry i nie dali się zbliżyć rywalom. Vucevic zanotował 21 pkt i 10 zb, a Gordon dodał 19 pkt, 6 zb i 5 ast. W sobotę mecz w Milwaukee z najlepszą ekipa ligi.
Autor: jingles | Data dodania: 07.02.2019, 21:19
Kilkanaście minut przed końcem okienka transferowego Orlando Magic pozyskali z Sixers rozgrywającego Markelle Fultza. W drugą stronę powędrował Jonathon Simmons, 1-rundowy pick z 2020 roku pozyskany od Thunder (TOP-20 protected) oraz 2-rundowy pick pozyskany z Cavs. Fultz to wybrany z numerem 1 w Drafcie 2017 gracz z uczelni Washington. Przez całą dotychczasową karierę w NBA zmaga się z tajemniczą kontuzję ramienia, która uniemożliwia mu normalne rzucanie. Liczymy, że w Magic gracz się odrodzi i stanie się PG of the Future dla drużyny z O-Town! GO MAGIC!!! GO FULTZ!!!