Fournier 33,0
Ross 32,0
Payton 29,1
Autor: teefbe | Data dodania: 02.03.2017, 3:51
Amway Center jest w tym sezonie zaczarowane dla Magic. Po bardzo słabej grze i ogólnie rzecz biorąc nużącym meczu, nasi ulubieńcy ulegli New York Knicks 90:101. Była to 20 porażka u siebie przy jedynie 10 wygranych, co stanowi drugi najgorszy bilans w lidze w swojej hali, jedynie nad Brooklyn Nets. Zabrakło przede wszystkim skuteczności (5/25 za 3 całego zespołu), i aktywności w obronie, która przejawiała się w poprzednich spotkaniach. Dodatkowo Magic zanotowali tylko 11 asyst, co było najniższym wynikiem drużyny w tym sezonie. Najlepiej punktowali Fournier (22 + poster dunk na Porzingisie) i Augustin (15). Dla Knicks kolejno 20 i 19 oczek zanotowali wspomniany Porzingis i Rose. Zostajemy u siebie, a z piątku na sobotę derby Florydy i spotkanie z Miami Heat.
Autor: teefbe | Data dodania: 26.02.2017, 3:39
W 22 urodziny Mario Hezonji, Magic zrobili swojemu koledze prezent i w świetnym stylu pokonali Atlante Hawks 105:86. Gospodarze mocno weszli w mecz wychodząc na 10 punktowe prowadzenie, które szybko utracili, ale w trzeciej kwarcie odzyskali przewagę i kontrolowali zdarzenia na boisku już do ostatniego gwizdka. Nasi zrobili dobrą robotę frustrując Dwighta (4 faule już w 2Q). Hawks zabrakło w tym meczu lidera i rozsypali się po run'ie Magic w trzeciej odsłonie. O nas warto powiedzieć jedno - powrócił fun. Już mecz z PTB, choć przegrany, nastroił pozytywnie na nowy lineup i obyśmy na takiej grze budowali podwaliny pod kolejny sezon. Kapitalny Ross (24 punkty, dobra skuteczność, energia), Gordon z 18 punktami, Payton po cichu otarł się o triple double (15 pkt, 9 zb, 9 ast), a Vooch zrobił swoje (16 pkt, 14 zb). W ekipie naszych rywali ciężko kogoś wyróżnić, Howard coś próbował (11 pkt, 14 zb), Hardaway Jr. dodał 15 oczek. Kolejny mecz dopiero ze środy na czwartek, kiedy to będziemy gościć nowojorskich Knicks.
Autor: teefbe | Data dodania: 24.02.2017, 3:52
To nie był udany powrót po all-star break dla naszej drużyny. Magicy po bardzo dobrej grze (przez 3 kwarty) rozpadli się całkowicie w czwartej odsłonie i przegrali z Trail Blazers 103:112. Gospodarze wymusili sporo strat, fauli, grali z zaangażowaniem, ale wszystko to zniknęło w 4Q. Pod koszem walczył mocno zadziorny dzisiaj Vucevic (25 pkt, 9 zb), swoje dorzucił Fournier (20 pkt). Z ławki bardzo dobrze zaprezentował się Hezonja (10 pkt, świetna obrona!), któremu ewidentnie służą stałe minuty i miejsce w rotacji. W swoim debiucie w trykocie Magic Terrence Ross nie błyszczał skutecznością (4/17, 13 punktów), ale warto wymienić dobre aspekty jego występu - kilka podań, jak i obrona. Portland prowadził Lillard z 33 punktami, z czego 17 zdobył w czwartej kwarcie, co przy 18 całej ekipy Magic zrobiło sporą różnice. Wsparcie liderowi Blazers zapewnili Nurkic (12 pkt, 12 zb, 5 ast) i McCollum (22 pkt). Nasi zostają na Florydzie i kolejne spotkanie z Hawks zagrają z soboty na niedzielę w Amway.
Autor: Szalan13 | Data dodania: 22.02.2017, 18:34
Już tylko jedna doba została do zakończenia okresu transferowego w NBA. W Internecie aż gotuje się od plotek na temat potencjalnych wymian. Rob Hennigan jest podobno jednym z najaktywniejszych GM’ów w lidze. Co z tego wyniknie? Więcej...
Autor: jingles | Data dodania: 19.02.2017, 19:59
Nie tak dawno pisałem, że Serge Ibaka został graczem Magic, a Rob Hennigan nie jest idiotą... Teraz napiszę, że Serge Ibaka nie jest już graczem Magic, a Rob Hennigan jest idiotą (napiszę, chociaż tak nie uważam). Historia przebudowy Magic zatoczyła pewnego rodzaju koło, a może bardziej - patrząc na to ile czasu Ibaka był Magikiem - kółeczko. Cytując jeden z amerykańskich portali - "Dzieci poczęte z radości po wymianie w draftową noc, jeszcze nie zdążyły przyjść na świat." Więcej...