Gordon 31,5
Vucevic 29,5
ranking bukmacherów
Autor: skrzatos | Data dodania: 07.12.2014, 11:56
Czy minione siedem dni było udane dla zawodników Orlando Magic? Z pewnością nie były złe ponieważ z pięciu spotkań, aż trzy zakończyły się zwycięstwem naszej drużyny. Jak wyglądała gra ekipy z O-Town podczas wycieczki po Zachodzie USA? Zapraszam na flashback z ubiegłego tygodnia oraz na to, co czeka nas w najbliższych siedmiu dniach. Więcej...
Autor: skrzatos | Data dodania: 07.12.2014, 6:35
Po bardzo nerwowych ostatnich minutach meczu koszykarze Orlando Magic ostatecznie pokonali Sacramento Kings 105:96. Mogło być o wiele spokojniej gdyby podopieczni trenera Vaughna nie roztrwonili 16-punktowej przewagi z początku czwartej kwarty. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i wracamy na Florydę w bardzo dobrych humorach. Przed wyjazdem na Zachód chyba każdy kibic Magic w ciemno wziąłby bilans 3-2. Po ciężkich meczach wyjazdowych czeka nas odpoczynek do środy, kiedy to podejmiemy w Amway Center ekipę Washington Wizards. Więcej o meczu przeczytacie w podsumowaniu tygodnia około godziny 11.
Autor: skrzatos | Data dodania: 06.12.2014, 5:55
Weekend dobrze się zaczyna, ponieważ drużyna z Florydy dopisała na swoje konto 8. zwycięstwo w sezonie 2014/15. Nad ranem polskiego czasu nasi ulubieńcy okazali się lepsi od drużyny Utah 98:93. Bardzo dobrze spisała się pierwsza piątka Magic (74 pkt), która grała bardzo mądrze kontrolując wynik wypracowany do przerwy. Rezerwowi też dali wsparcie, a szczególnie Ben Gordon, który w 18 minut trafił 5 z 6 rzutów, co dało mu 12 pkt. Elfrid Payton dostał 30 minut od trenera i do spółki z Oladipo dobrze prowadzili grę przyjezdnych. Mimo tylko 1/5 z gry, nasz debiutant dodał do statystyk jeszcze 3 zbiórki, 4 asysty, 4 przechwyty i jeśli tylko nauczy się dobrze rzucać to będzie w przyszłości świetnym zawodnikiem. Pod nieobecność Vucevica (plecy), O'Quinn ponownie zaliczył udane zawody - 13 pkt, 4 zb, otrzymując wsparcie od Dedmona (6 pkt, 9 zb w 19 min) i Frye'a (3/7 za 3, 11 pkt, 6 zb). Nasz backcourt też spisał się przyzwoicie, co prawda Fournier zaliczył tylko 8 punktów z 7 rzutów, ale za to Victor Oladipo był bardzo skuteczny (9/12) notując 20 pkt i 6 ast. Motorem napędowym czyli go-to-guy'em Magic w 4q. okazał się Tobias Harris, który w tej decydującej odsłonie zaliczył 12 pkt (4/5 z gry), a w całym meczu uzbierał on 22, dokładając do tego 7 zbiórek. Magic w tym meczu popełnili tylko 8 strat, co jest bardzo dobrą i ważną dla nas wiadomością, ponieważ to póki co nasz największy problem. Meczem w Sacramento kończymy ten trip i w końcu wracamy do domu.
Autor: jingles | Data dodania: 04.12.2014, 7:31
Po dającym nadzieję meczu z Warriors nasi ulubieńcy grali back-to-back z Clippers w LA. Gospodarze nie dali gościom z Florydy najmniejszych szans i roznieśli ich zwyciężając różnicą 28 pkt. Magic ponownie grali bez swego lidera - Vucevica, a w dodatku Kyle O'Quinn po 8 minutach na parkiecie został wykluczony za faul na Griffinie. 16 pkt i 8 zb zanotował Harris, a Payton po meczu powinien zostać na parkicie i potrenować osobiste (2/9). Kolejny przystanem Magic to Salt Lake City (pt, godz. 3:00).
Autor: jingles | Data dodania: 03.12.2014, 9:00
Magic bez Vucevica (plecy) byli skazywani na srogą porażkę w Golden State. Tymczasem z O'Quinnem w wyjściowej piątce nasi ulubieńcy postawili arcytrudne warunki gospodarzom i byli o krok, a właściwie o rzut Curry'ego, od zwycięstwa. Jeszcze na 4 minuty do końca Magic mieli 9 oczek przewagi, jednak Curry i Thompson trójkami załatwili sprawę. Wielkie brawa dla Orlando za walkę, szczególnie dla Oladipo - 27 pkt oraz O'Quinna - 21 pkt, 11 zb.