Gordon 33,8
Fournier 31,5
Vucevic 31,4
Autor: jingles | Data dodania: 01.03.2019, 13:07
Orlando Magic wykorzystali szansę jaka nadarzyła się w meczu z Golden State Warriors, którzy wystąpili na Florydzie bez Duranta i pokonali mistrzów 103-96 po fantastycznej końcówce i ostatniej kwarcie wygranej różnicą 18 pkt! Gordon zanotował 22 pkt i 15 zb, Augustin dodał 14 oczek, a Vuc i Isaac po 12 - Nikola dołożył 13 zb i 6 ast. W ekipie Dubs 33 pkt zdobył Curry, a po 21 Thompson i Cousins. Magic wrócili na pierwsze miejsce w Southeast Divison i ósme na Wschodzie, utrzymać to i jedziemy do playoffs!!!
Autor: jingles | Data dodania: 27.02.2019, 17:14
Po zwycięstwie z Raptors wydawało się, że wtopa z Bulls była przypadkowa i Magic wracają na dobre tory. A tymczasem przytrafiła się kolejna przykra niespodzianka - porażka w MSG z Knicks 103 - 108, po fatalnej ostatniej kwarcie przegranej 13-30... Ławka Orlando zdobyła 7 pkt, nawet Ross nie mógł odnaleźć skuteczności. Ławka Knicks przeciwnie - to ona ciągnęła grę gospodarzy. Gordon i Vuc zdobyli po 26 pkt, dla rywali 19 pkt miał Mudiay. W czwartek do O-Town przyjadą Warriors.
Autor: skrzatos | Data dodania: 25.02.2019, 11:03
Co prawda ekipa z Kanady zagrała bez swojego najlepszego zawodnika, ale to nie zmienia faktu, że nasi ulubieńcy zagrali bardzo dobre spotkanie po niepotrzebnej porażce z Bulls. 14 celnych rzutów zza łuku, lepsza skuteczność na linii rzutów wolnych, wygrane zbiórki plus duża pomoc ławki sprawiły, że Magicy mogą cieszyć się z 28. zwycięstwa w sezonie. Były zawodnik Raptors - Terrence Ross w 30 minut z ławki uzbierał 28 punktów (9/21 z gry, 9 zb), a z podstawowego składu najlepiej spisał się Vucevic (23 pkt, 12 zb). Gorzej wypadli Gordon i Fournier (łącznie 17 punktów, 6/22 z gry), ale to nie miało większego znaczenia przy tak dobrej grze reszty zawodników z Florydy. Dla Toronto 19 pkt i 10 ast zdobył Lowry, ale zdecydowanie zabrakło im Leonarda. Dalej walczymy o PlayOffs, a najbliższy mecz rozegramy w nocy z wtorku na środę z New York Knicks w MSG.
Autor: skrzatos | Data dodania: 23.02.2019, 14:02
Niestety przerwa na Weekend Gwiazd nie wpłynęła dobrze na zawodników Orlando Magic, którzy na własnym parkiecie przegrali z 13. drużyną Konferencji Wschodniej - Chicago Bulls 109:110. Mecz był wyrównany przez większość z 48 minut, choć nasi ulubieńcy musieli częściej odrabiać niewielkie straty, niż sami byli na prowadzeniu. Fatalna skuteczność na linii rzutów osobistych (13/24) z pewnością przyczyniła się do przegranej, ale nie mamy czasu by się załamywać tylko trzeba szybko się zmotywować na niedzielny mecz z Toronto. W drużynie "Byków" najlepszym zawodnikiem był Markkanen - 25 pkt i 11 zb, a w szeregach gospodarzy przewodził Fournier (22 pkt, choć tylko 8/17 z gry). Z bilansem 27-33 póki co zajmujemy 10. miejsce w Eastern Conference, ale nadal pozostajemy w grze o PlayOffs.
Autor: jingles | Data dodania: 18.02.2019, 12:45

Nikola Vucevic jako pierwszy zawodnik Orlando Magic od czasów Dwighta Howarda wystąpił w Meczu Gwiazd. Minionej nocy środkowy z O-Town spędził na parkiecie w Charlotte 12 minut, reprezentując barwy Giannis Team, zdobywając w tym czasie 4 pkt (2/2 z gry), 5 zb, 2 ast i 1 prz. Był to pierwszy w karierze występ Czarnogórca w All-Star Game. Z kolei w sobotni wieczór Vucevic wystąpił w konkursie Skills Challenge, w którym przegrał batalię o półfinał z innym Nikolą - Jokicem. Mimo wszystko - brawo Vuc! To ważne, że Magic mieli w końcu swego reprezentanta w ASG!