Gordon 33,6
Fournier 31,5
Vucevic 31,4
Autor: skrzatos | Data dodania: 28.01.2019, 13:08
Który to już raz nasza ekipa potrafi mieć wysokie prowadzenie, ale i tak przegrać mecz? Ciężko już to nawet liczyć... Minionej nocy ekipa z Orlando mimo świetnej pierwszej kwarty (34-18), po raz kolejny nie potrafiła iść za ciosem i oddała prowadzenie na kilka minut przed końcem spotkania. 23 pkt i 10 zb dla naszych ulubieńców uzbierał Gordon, solidne double-double miał Vucevic (19 pkt, 17 zb), a 18 pkt Fournier. Dla drużyny z Teksasu najlepiej punktującym był oczywiście Harden (40 pkt, 11 zb), który jest wyraźnym liderem w wyścigu po MVP. Magicy zanotowali 3. porażkę z rzędu, a najbliższe spotkanie rozegrają w Orlando przeciwko OKC Thunder.
Autor: skrzatos | Data dodania: 26.01.2019, 12:48
Z każdym kolejnym meczem marzenia o PlayOffs się oddalają, tym bardziej jeśli przegrywa się z drużyną walczącą o ten sam cel. Minionej nocy koszykarze Orlando Magic okazali się gorsi od "Czarodziejów" z Waszyngtonu i ponieśli już 14. porażkę w Amway Center. Nie pomogło 28 pkt i 9 zb od Vucevica, ani 22 pkt i 11 zb od Gordona. Może wynik byłby całkiem inny gdyby lepiej zagrał beznadziejny (1/10 z gry, 0/6 za 3) Fournier? 7 celnych z 33 oddanych trójek i tylko 12 wizyt na linii to zdecydowanie za mało. Dla gości bardzo dobre zawody rozegrał Beal - 27 pkt (5/7 za 3) oraz Jeff Green (24 pkt, 6 zb). Najbliższy mecz rozegramy w nocy z niedzieli na poniedziałek w Houston.
Autor: skrzatos | Data dodania: 24.01.2019, 19:17
Który to już raz ekipa Orlando Magic przegrywa ważny mecz z drużyną, która też walczy o Play-Offy? Ale czy nasi ulubieńcy mają szansę na rozgrywki posezonowe? Chyba już nie... tym bardziej jeśli przegrywa się właśnie takie spotkania jak to wczorajsze... Drużyna z O-Town poległa w Nowym Jorku przeciwko Brooklyn Nets 110:114, choć losy meczu ważyły się do ostatnich sekund, kiedy to Magicy mieli jeszcze szansę na wyrównanie tuż przed końcową syreną. Po niecelnym layupie Fourniera (4/11 z gry, 9 pkt), Nikola Vucevic (21 pkt, 14 zb) dobił piłkę, ale sędziowie słusznie nie uznali punktów, które mogły dać nam remis na 2 sekundy do końca. To już 28. porażka w tym sezonie i nie wiem czy ktokolwiek ma jeszcze nadzieje, że uda nam się zawalczyć o Playoffy... W każdym razie Be Magic.
Autor: skrzatos | Data dodania: 22.01.2019, 5:24
Podopieczni Steve'a Clifforda odnieśli 20. wygraną w sezonie 2018/19, pokonując pewnie 122:103 ekipę Atlanty Hawks, czym przerwali serię 3 porażek z rzędu. Mimo ospałego początku ekipa gości potrafiła spokojnie odrobić niewielkie straty i od połowy spotkania wyjść na prowadzenie, którego nie oddała już do końcowej syreny. Solidne zawody rozegrało dwóch najlepszych kolegów czyli Vucevic i Fournier - obaj zdobyli po 29 pkt, ponadto Nikola dołożył do tego 14 zbiórek, a Evan 7 asyst. Nasi ulubieńcy w tym spotkaniu mieli niezłą skuteczność (51% z gry, 11/29 za 3) oraz często dostawali się na linię FT (19/21), co było ważnym czynnikiem, by wygrać ten pojedynek. Dla gospodarzy 24 pkt zdobył dobrze nam znany Dewayne Dedmon, który trafił 5 z 7 rzutów za 3. W nocy z środy na czwartek zagramy na wyjeździe z Brooklyn Nets.
Autor: skrzatos | Data dodania: 20.01.2019, 12:20
Koszykarze Orlando Magic nie sprostali jednej z najlepszych drużyn Konferencji Wschodniej - Milwaukee Bucks, przegrywając 108:118. 55% z gry rywali, oddane zbiórki (32:46), zbyt rzadkie wizyty na linii (9 prób) i brak Aarona Gordona sprawiły, że Magicy nie wiele mieli do powiedzenia w meczu, w którym na prowadzeniu byli przez niespełna 4 minuty spotkania. W drużynie Orlando najwięcej punktów miał Vucevic, który do 27 punktów dołożył 6 zbiórek i 4 asysty. Po raz kolejny słabo zagrał Fournier - 11 punktów z 14 rzutów, a zastępujący w s5 kontuzjowanego Gordona, Simmons uzbierał 10 punktów. Na plus dwóch graczy z ławki - Martin 12 punktów oraz Ross 16. Dla gości 30 oczek na świetnej skuteczności (12/14 z gry) zanotował Bledose, a Giannis dodał 25 pkt i 13 zb. Najbliższy mecz zagramy w poniedziałek o 21 w Atlancie.