IX Zlot Fanów Orlando Magic odbędzie się w dniach 13-15 lipca 2018 w Warszawie. Zapraszamy!

Autor: jingles | Data dodania: 26.11.2017, 12:23
Magic przeciwko Sixers na ich terenie po raz pierwszy zagrali w swych nowych kompletach, czarnych z niebieskimi pasami. Niestety gra naszych ulubieńców nie mogła się podobać tak jak stroje, Magic ponownie dali sobie rzucić mnóstwo punktów i przegrali 111-130. Nie da zatrzymania był Redick, który zdobył 29 pkt trafiając 8 razy zza łuku. Magic ogólnie bardzo źle bronili pozwalając rywalom na ponad 50% z gry i 47% za 3. Dla gości bliski triple-double był Payton - 22 pkt, 9 ast, 8 zb, Gordon dodał 16 pkt i 9 zb, a żaden z graczy Orlando nie był na plusie w statystyce +/-.
Autor: jingles | Data dodania: 25.11.2017, 14:17
Po raz drugi w tym sezonie Magic zmierzyli się z drużyną Bostonu i po raz drugi rywale nie dali szans naszym ulubieńcom. Gra Orlando w ogóle się nie kleiła, w obronie goście zostawiali tyle miejsca rywalom, że ci trafiali jak chcieli, szczególnie w pierwszej połowie, która w zasadzie rozstrzygnęła spotkanie. W ostatniej kwarci gdy było już po meczu Magic zniwelowali różnicę do 15 pkt na koniec (103-118). Najlepszym strzelcem Magic był Simmons - 14 pkt. Gordon i Fournier trafili łącznie tylko 5 z 25 swych rzutów z gry, z ławki poza Simmonsem skutecznie zagrał Speights - 12 pkt, 4/9 za 3. W teamie gospodarzy brylował zamaskowany Irving - 30 pkt, a z ławki 23 oczka dorzucił Rozier.
Autor: jingles | Data dodania: 25.11.2017, 0:37
Do księgarni w całej Polsce trafiła właśnie książka Marcusa Thompsona II o Stephie Curry’m „Potrójne oblicze”. W biografii autor nie tylko przedstawia drogę lidera Golden State Warriors na szczyt NBA, ale szczegółowo analizuje także jego osiągnięcia. Dziennikarz pisze, że w sezonie 2015/16 Curry miał lepszą skuteczność w rzutach z ponad 9 metrów niż LeBron James w próbach oddawanych spod samego kosza. Więcej...
Autor: jingles | Data dodania: 25.11.2017, 0:01
Zostałem dzisiaj poproszony przez kolegę z bostonceltics.pl - Krzysztofa Mielczarka, o udzielenie wywiadu na okoliczność meczu jaki Magic rozegrają w TD Garden. Zapraszam do zapoznania się z tym co miałem do napisania kibicom Celtics o drużynie naszych ulubieńców.
Autor: jingles | Data dodania: 23.11.2017, 16:38
Trzecie kwarty staja się zmorą Orlando. w meczu w Minneapolis nasi ulubieńcy, którzy w połowie tracili do rywali jedynie 3 pkt, przegrali trzecią odsłonę 18-41, co zaważyło na losach meczu. Co prawda ostatnia ćwiartka to niesamowita pogoń Magic, run 17-1 i wygrana 38-18, ale na dogonienie rywala brakło czasu i sił. Gordon miał 26 pkt i 9 zb, ale trafił tylko 2 z 8 rzutów za 3. Ross dodał 22 oczka, Fournier 19, a Payton miał 10 pkt i 13 ast. W szeregach gospodarzy każdy z pierwszej piątki zdobył co najmniej 18 pkt. To była szósta porażka z rzędu graczy z O-Town.