Gordon 33,0
Fournier 32,0
Vucevic 29,6
Autor: skrzatos | Data dodania: 28.10.2017, 5:06
Nasi ulubieńcy rozgromili team San Antonio Spurs 114-87! Co to był za mecz w wykonaniu ekipy z O-Town! 57% z gry, 48% za 3 i nie martwi nawet 7/14 z linii FT. Magicy zdeklasowali wielokrotnych mistrzów NBA, którzy nie mieli kompletnie nic do powiedzenia. Świetne zawody rozegrał Fournier, który w ciągu 27 minut trafił 10 z 12 rzutów, co dało 25 punktów. Drugim najlepszym strzelcem był Simmons, dla którego był to szczególny mecz, ponieważ Spurs to jego poprzedni klub. Jonathon zanotował 17 punktów (8/13 z gry), miał 4 zbiórki i najlepsze z rezerwowych +19. Najbliższy mecz w niedzielę o 23 w Charlotte, który rozpocznie naszą trasę wyjazdową.
Autor: jingles | Data dodania: 27.10.2017, 23:19
Przed nami niezwykle emocjonujący weekend z NBA. Jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań jest mecz Orlando Magic z San Antonio Spurs. Ostatnie spotkania tych drużyn zawsze cechowały się bardzo wysokim poziomem oraz zaciętą walką o każdy punkt. Kto będzie górą w sobotnim meczu? Przyjrzyjmy się zatem wynikom obu drużyn w ostatnim czasie, a także porównajmy historię ostatnich pojedynków bezpośrednich pomiędzy Orlando i San Antonio. Więcej...
Autor: skrzatos | Data dodania: 25.10.2017, 3:57
Kilka dni temu gracze Brooklyn Nets napsuli nam sporo krwi wygrywając 126-121. Dzisiaj znowu było blisko byśmy z parkietu schodzili pokonani, ale walka na 100% w ostatniej kwarcie i genialny Gordon dały nam trzecie zwycięstwo w sezonie! Magicy przez 36 minut nie mogli wstrzelić się na dystansie, mieli spore problemy z obroną oraz zbyt często faulowali gości, którzy z łatwością dostawali się na linię rzutów wolnych. W ostatniej kwarcie ekipa z O-Town wzięła sprawy w swoje ręce (38-25) i pokonała gości 125-121, a kluczową trójką dającą prowadzenie 123-121 na niespełna 35 sekund przed końcem popisał się Gordon. Aaron był świetny, ustanowił swój rekord kariery (41 pkt) trafiając 14 na 18 rzutów z gry (5/5 za 3!), a do tego dołożył jeszcze 12 zbiórek! Istotną rolę w końcówce odegrał również Fournier, który trafiał ważne rzuty kiedy jeszcze to Nets byli na prowadzeniu. Evan zaliczył 28 pkt, miał 6 zb, 3 ast i 3 stl! Najbliższy mecz zagramy w nocy z piątku na sobotę przeciwko Spurs!
Autor: jingles | Data dodania: 22.10.2017, 4:32
Orlando Magic pokonali na wyjeździe Cleveland Cavaliers 114-93 grając bez Paytona i Gordona, którzy zmagają się z lekkimi kontuzjami. Magic od pierwszych minut byli zdecydowanie lepszą drużyną, zdobyli pierwsze 8 pkt i stopniowo budowali przewagę, która już w pierwszej kwarcie wynosiła 20 pkt. W drugiej odsłonie Cavs doszli naszych ulubieńców na kilka oczek, ale Magic nie dali się dogonić, a po zmianie stron dobili rywala. Team z O-Town świetnie egzekwował rzuty za 3 (17/35) zaś gospodarze mieli wielkie problemy ze skutecznością (38% z gry). Liderem Orlando był Vucevic - 23 pkt, 7 zb, a z ławki świetne wsparcie dał Simmons - 19 pkt. Dobrze wypadł też zastępujący Paytona Augustin - 12 pkt, 10 ast. Dla Cavs 22 oczka zanotował James.

Magic przerwali tym samym serię 17 kolejnych porażek z ekipą z Ohio i pierwszy raz od 13 marca 2012 roku wygrali z drużyną z LeBronem w składzie.
Autor: skrzatos | Data dodania: 21.10.2017, 4:38
Nasi ulubieńcy ulegli na wyjeździe Brooklyn Nets 121:126. Genialny występ zaliczył Vucevic, który zdobył aż 41 pkt (carrer-high) dokładając do tego 12 zbiórek. Nikola trafił aż 6 z 8 rzutów za 3, co jest czymś nowym w jego grze ofensywnej i miejmy nadzieję, że będziemy częściej oglądać go w takiej dyspozycji. Z powodu kontuzji kostki w tym meczu nie zagrał Gordon, a na domiar złego w przerwie meczu straciliśmy Paytona (udo), przez co w drugiej połowie nasze "rozegranie" bardzo kulało. 22 punkty (8/21 z gry) uzbierał Fournier, który miał szansę doprowadzić do remisu na kilka sekund przed końcem, ale niestety jego próba okazała się niecelna. Podopieczni trenera Vogela zaliczyli aż 22 straty, pozwolili Nets z łatwością dostawać się na linię FT (gospodarze oddali aż o 20 osobistych więcej), a gdyby tego było mało to ławka rezerwowych nam dzisiaj nie pomogła. Najbliższe spotkanie już najbliższej nocy w Cleveland przeciwko tamtejszym Cavaliers.