Gordon 33,7
Fournier 31,4
Vucevic 31,3
Autor: jingles | Data dodania: 26.11.2018, 8:23
Orlando Magic po raz pierwszy od sezonu 2008/09 wygrali oba mecze z Lakers w sezonie. Tym razem nasi ulubieńcy pokonali Jeziorowców na ich terenie 108-104, a mecz był zacięty do końca mimo, że przed ostatnią odsłoną Magic mieli 15 pkt więcej na koncie. W ostatniej kwarcie Lakers doszli gości jednak przez ostatnie 2:30 min nie potrafili zdobyć punktów, a Magic za sprawą trafień Rossa i Gordona dokończyli dzieła. Kolejne świetne spotkanie zagrał Vucevic - 31 pkt, 15 zb, 7 ast, Gordon dodał 17 pkt i 4 zb, a z ławki brylował Ross - 16 pkt, 6 zb. Dla Lakers LeBron i Kuzma zanotowali odpowiednio 24 i 21 pkt. Magic wrócili na pierwsze miejsce w dywizji!
Autor: jingles | Data dodania: 24.11.2018, 11:05
Magic źle zaczęli wycieczkę po Zachodzie, na trudnym terenie w Colorado ulegli tamtejszym Nuggets aż 87-112. Gospodarze kontrolowali całe spotkanie, a nasi ulubieńcy nie byli w stanie przeciwstawić się rywalom w zasadzie ani przez chwilę. Cieszy powrót skuteczności Rossa - 18 pkt, 7/8 z gry, 4/5 za 3. Poza nim wyróżniali się Vucevic - 16 pkt, 8 zb oraz Gordon - 14 pkt, 9 zb. Dla Denver najlepiej punktował z ławki Lyles - 22 pkt. W niedzielę gratka dla kibiców, mecz Magic z Lakers o 21.30 czasu polskiego.
Autor: jingles | Data dodania: 23.11.2018, 23:06
Wracamy po dłuższej przerwie i wspólnie ze skrzatosem omawiamy początek sezonu, zastanawiamy się czy Vuc zagra w Meczu Gwiazd, czy Gordon jest liderem, kto najbardziej zaskakuje i kto zawodzi oraz czy Clifford daje radę. Zapraszamy do odsłuchu!
Autor: jingles | Data dodania: 21.11.2018, 8:36
Magic byli blisko odniesienia czwartej wygranej z rzędu i to przeciwko drużynie z najlepszym bilansem w NBA. Niestety na 0,5 sekundy do końca zwycięski dla Raptors rzut oddał Danny Green i Magic musieli uznać wyższość rywali, przegrywając u siebie 91-93. W drugiej odsłonie goście mieli już 18 pkt przewagi, jednak Magic zdołali wrócić do meczu jeszcze przed zmianą stron. Druga połowa była zacięta, a w końcówce więcej zimnej krwi zachowali Raps, chociaż wsad Fourniera dający wyrównanie 91-91 na nieco ponad 2 sekundy do końca był ozdobą meczu. Francuz był najlepszym strzelcem Orlando - 27 pkt, Gordon dodał 16 pkt i 9 zb, a Vucevic uzbierał 14 pkt i 18 zb. Dla gości 18 pkt zaliczył Leonard. Przed Magic teraz trudny okres - 6-meczowa trasa wyjazdowa.
Autor: jingles | Data dodania: 19.11.2018, 22:20
Nikola Vucevic zdobył tytuł Player of the Week w Konferencji Wschodniej! Jest to jego drugie takie wyróżnienie w karierze, pierwsze miało miejsce w 2014 roku. Od tego czasu żaden gracz Magic nie doświadczył takiego zaszczytu. Vuc w minionym tygodniu notował średnie 27,8 pkt/m, 10,5 zb/m oraz 4 ast/m, prowadząc Orlando do bilansu 3-1. Brawo Nikola!!!