Gordon 31,5
Vucevic 29,5
ranking bukmacherów
Autor: jingles | Data dodania: 23.12.2016, 11:45
Choć Knicks nie pokazali w MSG nic szczególnego, wygrali pewnie z Orlando Magic kontrolując spotkanie od początku do końca. Goście grali chaotycznie, nieskutecznie, słabo w obronie i Knicks nie potrzebowali nawet zbyt dużego zaangażowania Anthony'ego i Porzingisa (odpowiednio 15 i 12 pkt). Tylko Ibaka (23 pkt, 10 zb) i Fournier (21 pkt) trzymali team z O-Town z dala od blowoutu, ale zabrakło zaangażowania i serca do gry od reszty. Gospodarze wygrali 106-95, Magic wracają na Florydę, gdzie zawitają dziś Lakers.
Autor: jingles | Data dodania: 21.12.2016, 8:00
Wielkie emocje zafundowały kibicom w Miami obie drużyny z Florydy. Magic nie grali najlepiej i to gospodarze przez większość meczu byli bliżej wygranej, jednak dzięki Ibace i jego ofensywnej zbiórce i dobitce na 1 sekundę do końca, Magic doprowadzili do dogrywki. Ta również nie wyłoniła zwycięzcy, choć nasi ulubieńcy mieli szansę by zadać ostateczny cios, jednak swego rzutu nie trafił Fournier. W drugiej dogrywce goście odskoczyli i wygrali ostatecznie 136-130. Magic trafili 11 z 22 oddanych trójek, a ogólnie z gry mieli ponad 49% skuteczności. Czterech graczy z O-Town zdobyło co najmniej 20 oczek, a najlepsi byli Fournier - 26 pkt, 5 zb, 4 ast, zaś z ławki Vucevic - 26 pkt, 12 zb, 2 blk. Dla Miami po 32 pkt zaliczyli Whiteside (dodatkowo 15 zb) oraz Johnson z ławki. Tuż przed Świętami Magic zagrają dwa mecze dzień po dniu, najpierw z Knicks, następnie z Lakers.
Autor: jingles | Data dodania: 19.12.2016, 7:52
Orlando Magic po pierwszej kwarcie meczu z Toronto na własnym parkiecie mieli 7 oczek przewagi. Początek zwrotu miał miejsce w drugiej odsłonie i w połowie meczu to goście byli na 4-punktowym prowadzeniu. Katastrofa nastąpiła po zmianie stron, a nasi ulubieńcy w ciągu drugich 24 minut zdobyli zaledwie 28 pkt, czego skutkiem była bolesna porażka 79-109. Magic trafili tylko 3 z 21 trójek, na linii FT stawali zaledwie 9 razy, a najlepszym strzelcem gospodarzy był Fournier - 15 pkt. Dla zwycięzców 31 oczek zaaplikował DeRozan. We wtorek derby Florydy.
Autor: skrzatos | Data dodania: 17.12.2016, 6:49
Dzięki wygranej 118-111 nasi ulubieńcy mogli dopisać na swoje konto 12. win w sezonie. Bardzo dobrze w końcówce zagrał Evan Fournier, który w 4. kwarcie zaliczył 13 punktów, ale słowa uznania należą się też dla DJ'a Augustina, który nie bał się wziąć odpowiedzialności na swoje barki trafiając ważne rzuty. Duet naszych obrońców (Ibaka, Biyombo) zaliczył 24 punkty, 17 zbiórek i aż 8 bloków, a z ławki dobre wsparcie po raz kolejny dał Vucevic (21 pkt z 19 rzutów i 10 zb w 31 min). Gracze z O-Town popełnili w tym spotkaniu tylko 7 strat, zaliczyli 13 ofensywnych zbiórek i oddali aż 42 rzuty osobiste (33 razy trafili).
Autor: jingles | Data dodania: 16.12.2016, 21:26
Pamiętacie jaki kultowy bohater polskiego kultowego filmu jest autorem cytatu, którym tytułuję ten artykuł? Jeśli nie to odpowiedź znajdziecie w pierwszym akapicie rozwinięcia tego newsa. Ten cytat świetnie oddaje to jak wygląda gra i wyniki Orlando Magic po pierwszej ćwiartce aktualnego sezonu. Bo choć sinusoidy są mi bliskie w związku z moim wykształceniem, to ta w wykonaniu Magic nie do końca mi się podoba. Spróbuję ją jednak wytłumaczyć. Więcej...