Gordon 32,9
Fournier 32,2
Vucevic 29,5
Autor: jingles | Data dodania: 22.10.2017, 4:32
Orlando Magic pokonali na wyjeździe Cleveland Cavaliers 114-93 grając bez Paytona i Gordona, którzy zmagają się z lekkimi kontuzjami. Magic od pierwszych minut byli zdecydowanie lepszą drużyną, zdobyli pierwsze 8 pkt i stopniowo budowali przewagę, która już w pierwszej kwarcie wynosiła 20 pkt. W drugiej odsłonie Cavs doszli naszych ulubieńców na kilka oczek, ale Magic nie dali się dogonić, a po zmianie stron dobili rywala. Team z O-Town świetnie egzekwował rzuty za 3 (17/35) zaś gospodarze mieli wielkie problemy ze skutecznością (38% z gry). Liderem Orlando był Vucevic - 23 pkt, 7 zb, a z ławki świetne wsparcie dał Simmons - 19 pkt. Dobrze wypadł też zastępujący Paytona Augustin - 12 pkt, 10 ast. Dla Cavs 22 oczka zanotował James.

Magic przerwali tym samym serię 17 kolejnych porażek z ekipą z Ohio i pierwszy raz od 13 marca 2012 roku wygrali z drużyną z LeBronem w składzie.
Autor: skrzatos | Data dodania: 21.10.2017, 4:38
Nasi ulubieńcy ulegli na wyjeździe Brooklyn Nets 121:126. Genialny występ zaliczył Vucevic, który zdobył aż 41 pkt (carrer-high) dokładając do tego 12 zbiórek. Nikola trafił aż 6 z 8 rzutów za 3, co jest czymś nowym w jego grze ofensywnej i miejmy nadzieję, że będziemy częściej oglądać go w takiej dyspozycji. Z powodu kontuzji kostki w tym meczu nie zagrał Gordon, a na domiar złego w przerwie meczu straciliśmy Paytona (udo), przez co w drugiej połowie nasze "rozegranie" bardzo kulało. 22 punkty (8/21 z gry) uzbierał Fournier, który miał szansę doprowadzić do remisu na kilka sekund przed końcem, ale niestety jego próba okazała się niecelna. Podopieczni trenera Vogela zaliczyli aż 22 straty, pozwolili Nets z łatwością dostawać się na linię FT (gospodarze oddali aż o 20 osobistych więcej), a gdyby tego było mało to ławka rezerwowych nam dzisiaj nie pomogła. Najbliższe spotkanie już najbliższej nocy w Cleveland przeciwko tamtejszym Cavaliers.
Autor: skrzatos | Data dodania: 19.10.2017, 3:49
Pierwszy mecz sezonu 2017/18 przyniósł nam wiele radości, ponieważ koszykarze z O-Town pokonali rywali zza miedzy - Miami Heat 116:109. Każdy z podstawowego składu zaliczył minimum 10 pkt, a najbardziej wyróżnili się Fournier (23 pkt, 9/17 z gry) oraz Vucevic, który zanotował double-double w postaci 19 pkt i 13 zb. Kłopoty ze skutecznością miał Gordon (4/13 z gry), ale pomimo tego pokazał dużą chęć walki i zaangażowanie (jak cały zespół). Swoje zrobił też Ross (15 pkt z 11 rzutów) i Payton (13 pkt, 9 ast), który w drugiej połowie zagrał zdecydowanie lepiej niż przez pierwsze 24 minuty. Magic dostawali się na linię rzutów osobistych dosyć często i na dodatek byli tam bardzo skuteczni - 22/29. Nasi rezerwowi zagrali na poziomie (szczególnie Biyombo i Simmons), co jest kolejnym powodem do zadowolenia. W ekipie gości najlepiej spisał się Whiteside - 26 pkt (1/1 za 3), 22 zb, ale to było za mało na bardzo dobrze dysponowanych Magików! Najbliższy mecz z piątku na sobotę zagramy przeciwko Nets.
Autor: jingles | Data dodania: 17.10.2017, 22:33
Po wielkim rozczarowaniu jakim był dla Orlando Magic sezon 2016/17, drużyna z O-Town wkracza z nowymi oczekiwaniami w nowe realia. Zmieniony management, nowi gracze, silniejsza ławka, lider (?) Gordon - czy to przyniesie w końcu przełamanie? Więcej...
Autor: jingles | Data dodania: 14.10.2017, 10:41
Na zakończenie preseason do Orlando przyjechała ekipa Cavs bez LeBrona Jamesa w składzie. Mimo braku swego lidera goście, prowadzeni tym razem przez Calderona (18 pkt) pokonali naszych ulubieńców 113-106. W Magic ponownie brylował Gordon - zdobywca 21 pkt i 7 zb. Dzielnie wspierała go cała pierwsza piątka (każdy co najmniej 11 pkt), a z ławki 8 pkt i 9 zb dorzucił Biyombo. Gracze z O-Town kończą preseason z bilansem 3-3.