Gordon 33,8
Fournier 31,5
Vucevic 31,4
Autor: skrzatos | Data dodania: 22.12.2018, 9:48
Po beznadziejnym meczu w Amway Center przeciwko Spurs, większość kibiców miała nadzieję, że z "Bykami" pójdzie nam lepiej i zmażemy szybko tą czwartkową plamę. Niestety tak się nie stało, ponieważ nasi ulubieńcy przegrali 80:90 z jedną z najgorszych drużyn Konferencji Wschodniej... Do składu wrócił Vucevic (19 pkt, 19 zb), Fournier zagrał na poziomie (24 pkt z 15 rzutów, 5/10 za 3 i 6 ast), ale Gordon (4/17 z gry, 0/3 za 3) i cała reszta (w tym ławka rezerwowych która miała 4 celne rzuty z 22 oddanych) ma się czego wstydzić. 32% skuteczności, 8/33 zza łuku nie da nam wygranej nawet z Bulls. Była to druga porażka z rzędu naszej ekipy i jeśli w kolejnych meczach nie damy z siebie więcej marzenia o Play-Offach po raz kolejny będzie trzeba odłożyć na inny sezon...
Autor: jingles | Data dodania: 20.12.2018, 17:28
Magic bez Vucevica, któremu urodził się pierwszy syn - Filip, ponieśli klęskę przed własną publicznością ulegając San Antonio Spurs 90-129. Była to dla Orlando trzecia najwyższa porażka przed własną publicznością w historii. Ostrogi zdobyły 129 pkt, oddając (UWAGA! UWAGA!) 77 rzutów z gry!!! Trafili 50... Do tego 12/19 za 3... Magic z gry i za 3 mieli poniżej 40%, a z osobistych poniżej 60%. Gordon w pierwszej połowie nie zdobył nawet punktu i więcej chyba nie trzeba pisać o tym meczu. Augustin miał 17 pkt, Fournier i Gordon po 12. Dla Spurs 20 pkt miał Aldridge, a 18 z ławki zaliczył Belinelli i to on w drugiej kwarcie dał sygnał do wykończenia gospodarzy. Trzy kolejne meczu to must-winy dla Magic!
Autor: jingles | Data dodania: 16.12.2018, 12:37
Magic w swym drugim meczu z Mexico City odnieśli drugie zwycięstwo, pokonując tym razem Utah Jazz 96-89. Mecz, podobnie jak ten z Bykami, nie był zbyt miły do oglądania, a w połowie spotkania wynik brzmiał... 35-33. Najbardziej obfita w punkty była ostatnia kwarta wygrana przez Orlando 41-30, co zdecydowało o końcowym sukcesie teamu z O-Town. Najlepszym graczem Magic był Fournier - 24 pkt, 7 zb, a z ławki świetne zawody rozegrał Ross - 19 pkt na skuteczności 8/9 z gry. Vucevic dodał solidne double-double 15 pkt i 19 zb, a ozdobą meczu był... crossover Bamby na Gobercie!!! Dla Jazz odpowiednio 24 i 21 oczek zaliczyli Mitchell i Favors.
Autor: jingles | Data dodania: 14.12.2018, 11:26
Orlando Magic musieli się nieźle namęczyć z Bulls, w swym pierwszym meczu rozgrywanym w Mexico City, ale dzięki świetnej ostatniej kwarcie Vucevica wygrali ostatecznie 97-91. Środkowy zdobył 10 z 20 pkt Magic w ostatniej odsłonie, a w całym meczu uzbierał 26 pkt i 10 zb. Wspierał go Augustin - 15 pkt, 7 zb, zaś Fournier i Isaac dołożyli po 10 oczek, ale na słabej skuteczności. Dla Byków LaVine zdobył 23 pkt. Drugie spotkanie w Mexico City Magic zagrają w sobotę o 23 przeciwko Jazzmanom.
Autor: jingles | Data dodania: 11.12.2018, 11:05
Wycieczka do Dallas zakończyła się dla drużyny z O-Town fatalną porażką 76-101 z Mavs. Magic nie mogli znaleźć rytmu, zawiedli gracze, którzy normalnie ciągną drużynę, a do tego Fournier i Bamba opuścili spotkanie - pierwszy z powodów personalnych, a drugi jako kara za spóźnienie. Dobre spotkanie zagrał jedynie Simmons - 18 pkt, cała drużyna trafiła tylko 36% rzutów z gry, 28% za 3 i przez całe 48 minut meczu wykonała 5(!!!) rzutów osobistych. Dla Mavs 19 oczek zdobył Barnes, a Doncic mimo braku skuteczności był bliski triple-double - 7 pkt, 11 zb, 9 ast. Teraz przed Magic dwa mecze w Mexico City.