Gordon 33,8
Fournier 31,5
Vucevic 31,4
Autor: jingles | Data dodania: 06.12.2018, 16:44
Niewiele zabrakło by Magic sprawili niespodziankę w meczu z Denver Nuggets. Przyjezdni z Colorado wygrali ostatecznie po dogrywce 124-118, ale mecz był pełen kontrowersji jeśli chodzi o pracę sędziów, którzy zdaniem wielu - skrzywdzili naszych ulubieńców. Przez 3 pełne kwarty Magic nie wykonywali ANI JEDNEGO rzutu osobistego, w całym meczu mieli ich 8 przy... 37 rywali. Dobry mecz zagrał Fournier - 26 pkt, 8 zb, wspierali go Vucevic - 24 pkt, 15 zb i Gordon - 19 pkt, a z ławki 17 pkt i trafiony rzut za 3 na dogrywkę zanotował Ross. Dla Nuggets najlepiej zagrał Murray - 31 pkt, 8 ast.
W „Wielkiej księdze koszykówki” Billa Simmonsa bardzo dużo się dzieje. To nie przypadek. W historii NBA były momenty, w których atmosfera gęstniała, a parkiet rozgrzewał się do czerwoności od natłoku wydarzeń. Czasem efektem takich zajść były złamany nos, a niekiedy, jak w przypadku Tomjanovicha, pęknięta czaszka. Więcej...
Autor: jingles | Data dodania: 05.12.2018, 16:43
Sześć spotkań z rzędu poza Orlando, z czego 5 na Zachodzie, za nami. Magic przywieźli z tej trasy bardzo przyzwoity wynik 3-3, a minionej nocy pokonali w Miami tamtejszych Heat 105-90. Gospodarze grali bez Dragica, a mimo to napędzili naszym ulubieńcom stracha w pierwszej połowie. Goście odskoczyli dopiero w trzeciej kwarcie, w której brylował Gordon (w całym meczu 20 pkt, 13 zb). Magic zakończyli tą ćwiartkę wynikiem 30-12 i już do końca kontrolowali spotkanie. Poza Gordonem na duże słowa uznania zasłużyli Vucevic - 19 pkt, 10 zb, Ross - 19 pkt oraz Isaac - 12 pkt, 6 zb. Dla Miami najskuteczniejszy był Winslow - 14 pkt.
Autor: jingles | Data dodania: 01.12.2018, 9:57
Magic zakończyli zachodnią część wyjazdowej trasy zwycięstwem 99-85 z Phoenix Suns. Do składu powrócił Gordon notując 18 pkt i 6 zb. Goście z O-Town przez większość spotkania kontrolowali jego przebieg będąc na niewielkim prowadzeniu, a w ostatniej kwarcie dokończyli dzieła. Najlepszy w składzie Orlando był standardowo Vucevic - 25 pkt, 15 zb, a z ławki, również standardowo, świetnie spisał się Ross - 21 pkt. Dla Słońc Ayton zanotował 19 pkt i 6 zb, a z ławki weteran Crawford dorzucił 18 oczek. Teraz przed Magic dłuższa przerwa na powrót na Wschód, a we wtorek starcie z Heat "za miedzą".
Autor: jingles | Data dodania: 29.11.2018, 8:47
Magic, tym razem bez Gordona zmagającego się z urazem pleców, ponownie byli bliscy zwycięstwa na trudnym terenie, w Oregonie. Mecz był zacięty do końca, jednak bardzo zła końcówka pełna strat Orlando spowodowała, że to Blazers wygrali spotkanie 115-112. Siedmiu graczy teamu z O-Town zanotowało dwucyfrowe zdobycze punktowe, a najlepsi w tej kwestii byli Vucevic - 20 pkt, 8 zb, 7 ast, Fournier - 17 pkt (niestety 2 ważne straty w końcówce) oraz Isaac - 16 pkt. Dla Blazers aż 10 trójek trafił Lillard (career-high) i uzbierał 41 pkt. W piątek starcie z Suns.