Fournier 32,4
Vucevic 29,9
Magic upokorzeni przez Celtics
Autor: teefbe | Data dodania: 28.01.2017, 3:59
Nasi ulubieńcy w TD Garden nie wygrali od 2010 roku, kiedy to w pierwszej piątce magików wychodzili między innymi Vince Carter czy Rashard Lewis. Nie inaczej było i tym razem, bo Magic nie byli w stanie podjąć równorzędnej walki z rywalem, ulegając ostatecznie 98:128. Już w pierwszej kwarcie gracze Celtics osiągnęli 14 punktowe prowadzenie rzucając Orlando 37 punktów i resztę meczu dobijali bezradnych gości, a ich przewaga w jednym momencie wynosiła nawet 40 oczek. Po raz kolejny zabrakło obrony, dobrych decyzji a przede wszystkim choćby minimalnego zaangażowania i poza niewielkimi przebłyskami Paytona postawę naszych lepiej przemilczeć. Do trade deadline pozostało jedynie 10 spotkań, należy więc wierzyć że mecze takie jak ten będą zdecydowanym sygnałem dla kierownictwa o poczynieniu zmian, bo przegrywać można, ale nie w takim stylu. Najwięcej oczek zdobył fatalny tej nocy w defensywie Vucevic (14pkt/7zb), a 12 punktów dorzucił wspomniany Payton dokładając do tego 5 zbiórek i 7 asyst. Celtics do zwycięstwa prowadził Isaiah Thomas, który w ciągu 24 minut skompletował linijkę 21pkt/8ast, rookie Jaylen Brown zanotował 20pkt/8zb, a jako drużyna Celtowie trafili 56% oddanych rzutów. Kontynuujemy trasę wyjazdową i kolejny mecz rozegramy z Toronto Raptors w nocy z niedzieli na poniedziałek w Air Canada Centre.