X Zlot Fanów Orlando Magic - 12-14 lipca 2019, Bydgoszcz, Hostel Pałacyk
Ostatni mecz
Scotiabank Arena, Toronto, ON
23/24.04.2019

Awans: Raptors (4-1)
B
o
x
96 : 115
Southeast Division
DrużynaWL%
Orlando Magic 42400.512
Charlotte Hornets 39430.476
Miami Heat 39430.476
Washington Wizards 32500.390
Atlanta Hawks 29530.354
Liderzy 2018/19
Punkty Zbiórki Asysty
Vucevic 20,8
Gordon 16,0
Fournier 15,1
Vucevic 12,0
Gordon 7,4
Isaac 5,5
Augustin 5,3
Carter-Williams 4,1
Vucevic 3,8
Przechwyty Bloki Minuty
Vucevic 1,0
Fournier 0,9
Ross 0,9
Bamba 1,4
Isaac 1,3
Vucevic 1,1
Gordon 33,8
Fournier 31,5
Vucevic 31,4
Shoutbox
Magiczny Felieton [28]: Let's make a deal!
Autor: Szalan13 | Data dodania: 08.02.2018, 11:29
Napaleni, ale na co?

Jak zawsze o tej porze fani NBA oczekują dramaturgii, sensacyjnych wymian, sprytnych zagrań ze strony GM’ów, jednym słowem - emocji. Także w naszym Magicznym namiocie oczekiwania są spore, co udowadniacie swoimi wypowiedziami na shoutboxie. To zrozumiałe, że wobec kolejnego roku mizernej gry i braku szans na Playoffy, chcemy aby coś w naszej ekipie drgnęło. Nasuwa się jednak pytanie czy przeprowadzanie jakichkolwiek wymian jest konieczne? Z punktu widzenia naszej sytuacji zdrowotnej w składzie można stwierdzić, że Magików w pełni zdrowych i w najsilniejszym składzie widzieliśmy zaledwie w kilku spotkaniach i co ważniejsze - były to spotkania w większości zakończone zwycięstwem. Kontuzje znacznie obniżyły poziom naszej gry i myślę, że są główną przyczyną naszego obecnego bilansu. Skoro zatem w pełni sił wygrywaliśmy spotkania, przodując w lidze w wielu statystykach to czy robienie w tym składzie rewolucji jest konieczne? Moim zdaniem - nie.Skoro nie rewolucja, to co?

Sądząc po tym co już pokazali nasi menadżerowie, a także myśląc w granicach zdrowego rozsądku, można śmiało stwierdzić, że jedyne czego możemy się spodziewać to drobne wymiany za małą kasę. Mimo wielu plotek na temat rzekomej wymiany Elfrida Paytona, Nikoli Vucevica, czy nawet Evana Fourniera, sądzę że do takich transferów nie dojdzie. Jest jednak kilka ciekawych opcji, nad którymi panowie Weltmann i Hammond powinni zastanowić się dłużej. Przede wszystkim chodzi o Mario Hezonje i pewnie wielu z was w tej chwili stwierdzi: “Dopiero co gość zaczął fajnie grać, a ten typ chce go wymieniać”. Jego wymiana może okazać się niestety konieczna, gdyż Hezonji po sezonie kończy się kontrakt, a opcja jego przedłużenia została odrzucona latem przez naszych menadżerów. Wobec rosnącej formy Hezonji, możemy mieć problem z zatrzymaniem go w drużynie, ponieważ Mario może zażądać pieniędzy, których nasz team nie będzie w stanie mu zaoferować. Podobnie wygląda sytuacja z Elfridem Paytonem, którego wymiana również może uchronić nas przed jego odejściem za darmo latem. W przypadku naszego rozgrywającego sprawa ma się o tyle lepiej, że podpisanie z nim nowej umowy nie powinno sprawić aż tyle kłopotu co nowy kontrakt z Hezonją.

A co z kasą?

Osobiście marzy mi się wymiana w której pozbylibyśmy się tragicznej umowy Biyombo, lecz jak sami pewnie przypuszczacie - takie teorie można włożyć między bajki. Przed nami trudne negocjacje z Gordonem, którego moim zdaniem trzeba zatrzymać za wszelką cenę. Do tego dochodzą wcześniej wspomniane umowy Paytona i Hezonji. Gdyby udało się z całą trójką zawrzeć nowe kontrakty, miejsca w salary znów będzie mało. Myślę, że i ten fakt na uwadze będzie miał nasz management dzisiejszego wieczoru. Moim zdaniem tegoroczny trade deadline będzie najspokojniejszy od lat.

BE MAGIC!
Komentarze
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
W celu rejestracji skontaktuj się z redakcją.
Nick:
E-mail:

| Zapomnij
Content Management Powered by CuteNews