Ostatni mecz
American Airlines Center, Dallas, TX
10/11.12.2018
B
o
x
76 : 101
Kolejne mecze
WYJAZD
(Mexico City)

czw/pt
13/14.12
03:30
WYJAZD
(Mexico City)

sb/nd
15.12
23:00
DOM

śr/czw
19/20.12
01:00
Southeast Division
DrużynaWL%
Charlotte Hornets 13130.500
Orlando Magic 12150.444
Miami Heat 11150.423
Washington Wizards 11160.407
Atlanta Hawks 6200.231
Liderzy 2018/19
Punkty Zbiórki Asysty
Vucevic 20,6
Gordon 16,3
Fournier 15,1
Vucevic 11,5
Gordon 7,5
Isaac 5,1
Augustin 5,1
Fournier 3,8
Vucevic 3,7
Przechwyty Bloki Minuty
Fournier 1,0
Grant 1,0
Vucevic 1,0
Bamba 1,3
Isaac 1,1
Vucevic 1,0
Gordon 32,6
Vucevic 30,7
Fournier 30,3
Shoutbox
Magiczny Felieton [28]: Let's make a deal!
Autor: Szalan13 | Data dodania: 08.02.2018, 11:29
Napaleni, ale na co?

Jak zawsze o tej porze fani NBA oczekują dramaturgii, sensacyjnych wymian, sprytnych zagrań ze strony GM’ów, jednym słowem - emocji. Także w naszym Magicznym namiocie oczekiwania są spore, co udowadniacie swoimi wypowiedziami na shoutboxie. To zrozumiałe, że wobec kolejnego roku mizernej gry i braku szans na Playoffy, chcemy aby coś w naszej ekipie drgnęło. Nasuwa się jednak pytanie czy przeprowadzanie jakichkolwiek wymian jest konieczne? Z punktu widzenia naszej sytuacji zdrowotnej w składzie można stwierdzić, że Magików w pełni zdrowych i w najsilniejszym składzie widzieliśmy zaledwie w kilku spotkaniach i co ważniejsze - były to spotkania w większości zakończone zwycięstwem. Kontuzje znacznie obniżyły poziom naszej gry i myślę, że są główną przyczyną naszego obecnego bilansu. Skoro zatem w pełni sił wygrywaliśmy spotkania, przodując w lidze w wielu statystykach to czy robienie w tym składzie rewolucji jest konieczne? Moim zdaniem - nie.Skoro nie rewolucja, to co?

Sądząc po tym co już pokazali nasi menadżerowie, a także myśląc w granicach zdrowego rozsądku, można śmiało stwierdzić, że jedyne czego możemy się spodziewać to drobne wymiany za małą kasę. Mimo wielu plotek na temat rzekomej wymiany Elfrida Paytona, Nikoli Vucevica, czy nawet Evana Fourniera, sądzę że do takich transferów nie dojdzie. Jest jednak kilka ciekawych opcji, nad którymi panowie Weltmann i Hammond powinni zastanowić się dłużej. Przede wszystkim chodzi o Mario Hezonje i pewnie wielu z was w tej chwili stwierdzi: “Dopiero co gość zaczął fajnie grać, a ten typ chce go wymieniać”. Jego wymiana może okazać się niestety konieczna, gdyż Hezonji po sezonie kończy się kontrakt, a opcja jego przedłużenia została odrzucona latem przez naszych menadżerów. Wobec rosnącej formy Hezonji, możemy mieć problem z zatrzymaniem go w drużynie, ponieważ Mario może zażądać pieniędzy, których nasz team nie będzie w stanie mu zaoferować. Podobnie wygląda sytuacja z Elfridem Paytonem, którego wymiana również może uchronić nas przed jego odejściem za darmo latem. W przypadku naszego rozgrywającego sprawa ma się o tyle lepiej, że podpisanie z nim nowej umowy nie powinno sprawić aż tyle kłopotu co nowy kontrakt z Hezonją.

A co z kasą?

Osobiście marzy mi się wymiana w której pozbylibyśmy się tragicznej umowy Biyombo, lecz jak sami pewnie przypuszczacie - takie teorie można włożyć między bajki. Przed nami trudne negocjacje z Gordonem, którego moim zdaniem trzeba zatrzymać za wszelką cenę. Do tego dochodzą wcześniej wspomniane umowy Paytona i Hezonji. Gdyby udało się z całą trójką zawrzeć nowe kontrakty, miejsca w salary znów będzie mało. Myślę, że i ten fakt na uwadze będzie miał nasz management dzisiejszego wieczoru. Moim zdaniem tegoroczny trade deadline będzie najspokojniejszy od lat.

BE MAGIC!
Komentarze
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
W celu rejestracji skontaktuj się z redakcją.
Nick:
E-mail:

| Zapomnij
Content Management Powered by CuteNews