X Zlot Fanów Orlando Magic - 12-14 lipca 2019, Bydgoszcz, Hostel Pałacyk
Ostatni mecz
Scotiabank Arena, Toronto, ON
23/24.04.2019

Awans: Raptors (4-1)
B
o
x
96 : 115
Southeast Division
DrużynaWL%
Orlando Magic 42400.512
Charlotte Hornets 39430.476
Miami Heat 39430.476
Washington Wizards 32500.390
Atlanta Hawks 29530.354
Liderzy 2018/19
Punkty Zbiórki Asysty
Vucevic 20,8
Gordon 16,0
Fournier 15,1
Vucevic 12,0
Gordon 7,4
Isaac 5,5
Augustin 5,3
Carter-Williams 4,1
Vucevic 3,8
Przechwyty Bloki Minuty
Vucevic 1,0
Fournier 0,9
Ross 0,9
Bamba 1,4
Isaac 1,3
Vucevic 1,1
Gordon 33,8
Fournier 31,5
Vucevic 31,4
Shoutbox
Jin subiektywnie [19]: Rzut oka na offseason
Autor: jingles | Data dodania: 29.04.2018, 19:44
Zwolnienie Vogela nie jest zaskoczeniem, mówiło się o tym już od dłuższego czasu. Dla mnie pierwsze sygnały, że ten coach nie do końca radzi sobie z drużyną tak jak ja osobiście tego oczekiwałem pojawiły się już na początku sezonu, jeszcze gdy Magic wygrywali zaskakująco dużo spotkań. Nie podobały mi się pewne zachowania drużyny w obronie i choć od pary Payton-Vucevic nie można oczekiwać w tym obszarze zbyt wiele, to jednak ustawienia na boisku trener powinien zawodnikom wpoić.

Nie znaczy to jednak, że Vogel jest złym trenerem. Swojej przygody w Orlando nie będzie wspominał zbyt dobrze, ale pewnie niedługo znajdzie jakąś fajną robotę w NBA. Myślę, że głównym powodem jego zwolnienia była jednak wizja nowego zarządu, który chce zrobić wszystko po swojemu by wyeliminować jak tylko się da ryzyko, że coś pójdzie niezgodnie z ich planem. Weltman chce wziąć odpowiedzialność za budowanie tej drużyny, nie zamierza się spieszyć i chce mieć wszystko poukładane po swojemu.

Odnośnie nowego trenera póki co nie ma za dużo plotek, jedyne co słyszeliśmy, to że Magic chcą przeprowadzić rozmowę z Jerrym Stackhousem, a po odpadnięciu Blazers z playoffs (ja wciąż jestem w mega szoku co tam się stało w tej serii...) pojawiły się plotki o hot seat Terry'ego Stottsa i potencjalnym zainteresowaniu Magic tym panem gdyby w Portland postanowili ukarać go za 10 z rzędu porażek w playoffs. Zarząd z O-Town chce też porozmawiać z asystentem Stottsa - Davidem Vanterpoolem.Ja od nowego trenera wymagam głównie dwóch rzeczy - po pierwsze cierpliwego rozwoju młodych graczy (Gordon, Isaac, Iwundu, rookie), po drugie budowania kultury i mentalności na lata. Zmiany trenera w Orlando muszą się skończyć, bo szósty trener w ciągu 7 lat (licząc od ostatniego roku SVG) to lekka przesada.

A skoro padło już słowo "Gordon" - jego restricted free agency będzie najważniejszą historią tego offseason. Aaron twierdzi, że jest max playerem i zapytany o wymarzony scenariusz na lato użył właśnie tych trzech liter: "M, A, X". Magic mogą mu dać więcej $ niż inne drużyny, a on chce być częścią tej organizacji, więc oczywiście planuje pozostać na Florydzie. Weltman też twierdzi, że chce zatrzymać zawodnika, pytanie więc czy obie strony dogadają się w kwestii nowej umowy i czy Gordon będzie gotowy na jakiekolwiek ustępstwa (w końcu podatki w Orlando są niskie, więc kasa "na rękę" będzie się zgadzać przy niższej umowie).Bo czy on faktycznie jest graczem wartym maksymalnej umowy? Nie, nie jest. Ale może być. Ryzyko w tym przypadku może zadziałać w dwie strony. Jeśli Gordon otrzyma propozycję umowy od innej drużyny, a Magic jej nie wyrównają, możemy mieć do czynienia z syndromem Oladipo, gdy rozwój (wciąż bardzo młodego) skrzydłowego nie zwolni. Jeśli jednak AG00 otrzyma od Orlando bardzo dużo pieniędzy płatne w bardzo dużo lat, a nie rozwinie się w All Stara, to dalsza odbudowa drużyny będzie mocno utrudniona.

To ważna decyzja. Za pozostawieniem Gordona przemawia fakt jego rozwoju z sezonu na sezon, oraz jego wiek - dopiero 23 lata na start kolejnego sezonu. Przeciw przemawia brak regularności i fakt, że on nie jest typowym shooterem (kurde, chyba pisałem tak kiedyś o Oladipo...). Ja bym go zostawił, nawet jeśli miałbym zapchać salary. To ryzyko jest chyba bardziej akceptowalne.

Bo nieco inny rodzaj ryzyka Weltman podjął nie przedłużając umowy z Hezonją i teraz pewnie pluje sobie w brodę. Mario miał świetną drugą część sezonu i pokazał, że może być (jest) graczem NBA. Magic mogą mu zaoferować tylko niespełna 6 mln $ za najbliższy sezon, ale wydaje się, że on chce zostać na Florydzie. Ja w niego wierzyłem i czuję, że najbliższe 1-2 sezony to będzie jego przełamanie. Imienniku - zostań u nas! Ostani s nama! Molim!Mamy też zagwozdkę draftową. Największe szanse Magic mają na pick nr 6, zaraz później pick nr 5. Jeśli faktycznie skończymy z którymś z tych picków, wciąż jest szansa na fajnego gracza. Bamba, Porter, Young powinni być dostępni. Każdy z nich jest intrygujący (mnie ostatnio strasznie jara Mo). A może Bagley spadnie i Weltman jednak nie da hajsu Gordonowi? A może w draftową noc będą wymiany i np. Vucevic czy Fournier zmienią drużynę, a Magic zyskają dodatkowe picki?

Mimo, że sezon był stracony i mało kto patrzy na Magic z entuzjazmem i zaciekawieniem - przed nami kolejne ciekawe lato. Can't wait.
Komentarze
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
W celu rejestracji skontaktuj się z redakcją.
Autor: skrzatos | Data dodania: 01.05.2018, 7:07

Moim zdaniem Max dla Gordona musi być i tak jak napisałeś szukanie w nic draftu kogoś do wymiany typu Vucevic.
Nick:
E-mail:

| Zapomnij
Content Management Powered by CuteNews