Vucevic 29,7
Fournier 29,3
Skuteczny atak kluczem do zwycięstwa!
Autor: skrzatos | Data dodania: 27.03.2012, 3:29
Mecz rozpoczął się po myśli gości, którzy zaczęli imponująco od prowadzenia 10-0 po 3 min gry. Nasi ulubieńcy stopniowo powiększali przewagę i na 5 min do końca inauguracyjnej odsłony prowadzili aż 24-8. Świetnie w tym okresie gry Magic spisywał się Ryan Anderson (3/4 celne "trójki"). Pod koniec kwarty w szeregi graczy Van Gundy’ego wkradło się rozluźnienie, co zaowocowało runem gospodarzy 18-4!, który zmniejszył ich straty do 2 pkt. Kwarta wygrana jednak przez Orlando, ale tylko 28-26…

Wraz z początkiem odsłony numer 2 goście z Florydy dzięki trzem celnym rzutom zza łuku (Anderson, Turkoglu, Duhon) ponownie odskoczyli na około 10 pkt i utrzymywali przewagę przez większość kwarty (49:40 na około 5 min do przerwy). Świetnie radził sobie nasz duet Howard-Anderson, pierwszy dzielił i rządził w pomalowanym (5/8 z gry, 2/4 FT, 7 zb, 2 blk, 12 pkt), a drugi dziurawił kosz przeciwnika rzutami za 3 (5/8, 15 pkt). Ekipa Magic rzucała na niezłej skuteczności (ponad 50%), traciła mało piłek i zaliczała sporo asyst, co przyczyniło się do wygrania kwarty 33-23 i prowadzenia do przerwy 61-49.

Po przerwie drużyna Orlando kontynuowała dobrą grę po obu stronach parkietu, co pozwoliło odskoczyć na 18 pkt (73:55). Całe 12 minut bez historii, kontrolowanie przewagi, skuteczna gra w ataku, przyzwoity defence i po 36 minutach nasi ulubieńcy byli na 20-punktowym prowadzeniu 93-73.

Przebieg 4. kwarty nie miał wpływu na wyłonienie zwycięzcy tego spotkania, nieco więcej minut dostali Q-Rich, Duhon, Redick oraz Davis i całkiem nieźle sobie radzili, szczególnie ten ostatni, który nie odpalał rzutów z półdystansu tylko umiejętnie wbijał pod kosz i zdobywał punkty oraz wykorzystywał rzuty wolne. Do rezerwowych graczy, którzy mieli większy wkład w zwycięstwo należy dodać JJ Redicka, który bardzo przyzwoicie spisywał się po atakowanej stronie parkietu.

Orlando Magic pewnie pokonali Toronto Raptors 117-101 odnosząc 32. win w Regular Season 2011/12.

Bardzo dobre zawody rozegrali Howard, Anderson i Nelson, których z ławki dzielnie wspierali Davis i Redick. Nieco słabiej spisali się Turkoglu i J-Rich, ale ten pierwszy zaliczył kilka zbiórek i dużo kluczowych podań, a Jason z kolei połowę czasu przesiedział na ławce rezerwowych.

Kolejny mecz w nocy ze środy na czwartek o godzinie 1:00 czasu polskiego w Nowym Jorku z tamtejszymi Knicks.