X Zlot Fanów Orlando Magic - 12-14 lipca 2019, Bydgoszcz, Hostel Pałacyk
Offseason 2019
Przyszli do Magic

Chuma Okeke (SF/PF, Draft - 16. pick)
Al-Farouq Aminu (SF/PF, FA z Portland)


Odeszli z Magic

Timofey Mozgov (C, zwolnienie)
Southeast Division
DrużynaWL%
Orlando Magic 42400.512
Charlotte Hornets 39430.476
Miami Heat 39430.476
Washington Wizards 32500.390
Atlanta Hawks 29530.354
Liderzy 2018/19
Punkty Zbiórki Asysty
Vucevic 20,8
Gordon 16,0
Fournier 15,1
Vucevic 12,0
Gordon 7,4
Isaac 5,5
Augustin 5,3
Carter-Williams 4,1
Vucevic 3,8
Przechwyty Bloki Minuty
Vucevic 1,0
Fournier 0,9
Ross 0,9
Bamba 1,4
Isaac 1,3
Vucevic 1,1
Gordon 33,8
Fournier 31,5
Vucevic 31,4
Shoutbox
Przed Draftem: Cody Zeller
Autor: ademek | Data dodania: 23.06.2013, 17:51
Cody Zeller
Pozycja: silny skrzydłowy (PF)/ środkowy (C)
Miasto rodzinne: Washington, IN
Szkoła średnia: Washington
NCAA: Indiana Hoosiers
Doświadczenie: Sophomore
Wiek: 20 lat
Wzrost: 213 cm
Waga: 104 kg
Statystki w NCAA: 36 meczy, 29.5 min
16,5 pkt/m, 8,1 zb/m, 1,3 blk/m, 1 prz/m
FG: 56,2%, 3pt FG: 0%, FT: 75,7%

Najmłodszy, a zarazem według wielu ekspertów najbardziej utalentowany z braci Zeller plasuje się w pierwszej dziesiątce przed draftowych rankingów. Mimo braku postępów jakich nie poczynił w porównaniu do zeszłego roku, wciąż może liczyć na dość wysoki wybór. Żartobliwie porównywany do gazeli ze względu na przyzwoitą prędkość poruszania się po boisku mimo siedmiu stóp wzrostu. Niewątpliwie charakteryzuje się on wysokim koszykarskim IQ i sprawnością fizyczną. To, oraz znakomita kontrola ciała jak na tak wysokiego zawodnika pozwoliły mu osiągnąć przyzwoite statystyki w tym sezonie.

Cody Zeller prezentuje wartości potrzebne każdemu zawodnikowi. Bez wątpienia jest to ciężko pracujący na treningach gracz, który na boisku nie boi się oddać rzutu z półdystansu, lub twardo walczyć na tablicach po obu stronach boiska. Nigdy nie śpieszy się z podjęciem decyzji o rzucie, co ukazuje dobrą selekcje rzutową. Najmłodszy z braci Zeller jest widoczny na boisku zarówno z piłką, jak i bez niej. Bardzo mobilny gracz, mogący grać jako środkowy, oraz silny skrzydłowy.

Cody nie wyróżnia się jednak niczym specjalnym nad pozostałymi wysokimi zawodnikami. Niestety przez jego wady i zaległości może zawsze być tylko drugoplanowym graczem. Nie jest to zawodnik, który poprowadzi drużynę. Młody Zeller ma tendencje do pozostawania w cieniu i zostawiania odpowiedzialności na barkach kolegów. Jego umiejętności defensywne pozostawiają wiele do życzenia, mimo dobrego występu przeciwko Anthonemu Davisie rok temu. Nie potrafi dobrze blokować rzutów, co przy 213 cm wzrostu nie powinno sprawiać problemów w epoce small-ballu. W porównaniu z zeszłym rokiem prawie wcale nie poczynił postępów, a w jego przypadku niestety jest co poprawiać, gdyż braki w sile ukazują się w każdym meczu, gdzie może zostać zdominowanym przez silniejszych graczy takich jak np. Anthony Bennett, mimo przewagi wzrostu jaką posiada. Na domiar złego, często zdarza mu się zapomnieć o zastawieniu przeciwnika pod własnym koszem, co ma oczywiste skutki.

Czy Cody Zeller jest potrzebny w Magic? Zdecydowanie nie. Mam wrażenie że pod koszem zdominowałby go Kyle O’Quinn, który gra niezwykle twardo, a jego obecności na boisku nie sposób nie zauważyć. Sądzę, że Cody jest nam zupełnie zbędny. Mimo dobrych warunków do gry pod względem wzrostu, nie wniósłby do Magic niczego pozytywnego. Na całe szczęście nasz wybór na pewno na niego nie padnie, gdyż jak wiemy Rob ma łeb na karku i doskonale wie, kogo wybiera w drafcie. Niestety, ale najmłodszemu z braci Zeller, musimy powiedzieć stanowcze nie.
Komentarze
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
W celu rejestracji skontaktuj się z redakcją.
Nick:
E-mail:

| Zapomnij
Content Management Powered by CuteNews