ranking bukmacherów
Utah za mocne w końcówce
Autor: skrzatos | Data dodania: 15.01.2017, 8:41
Autor: teefbe

Magic przyzwyczaili nas już w tym sezonie do nierównych występów na przestrzeni 48 minut i nie inaczej było tym razem. Po fantastycznej pierwszej kwarcie wygranej 42:29 nasi ulubieńcy osłabieni brakiem Evana Fourniera, spuścili nieco z tonu i nie potrafili wygrać zaciętej końcówki przeciwko silnej ekipie Utah, ulegając ostatecznie 107:114. Na 4 minuty do końca przy stanie remisu Jazzmani rozpoczęli run 13-0, który praktycznie pogrzebał szanse Orlando na zwycięstwo w tym meczu. Można było odnieść dziwne wrażenie jakby na siłę starali się grać końcówkę pod Jodiego Meeksa, który nie był tego dnia najgorętszym graczem gości. Zawodnicy z Orlando, biorąc pod uwagę klasę rywala zagrali dobre spotkanie, stawiając ciężkie warunki teamowi z Salt Lake City, zabrakło ławki i kilku lepszych posiadań pod koniec spotkania zarówno w ataku jak i w defensywie. Zwłaszcza widoczny po raz kolejny był niestety brak dobrych minut Bismacka Biyombo. Liderował znakomity Payton, flirtując z triple-double, autor 28 punktow, 9 zbiórek oraz 9 asyst, a kolejno 21 i 15 punktów dorzucili solidni Gordon i Vucevic. Jazz do zwycięstwa poprowadził Gordon Hayward (23 pkt, 4 zb, 7 ast), a wspomagał go Gobert, który zaliczył monster double-double (19 pkt, 19 zb). Magic kontynuują swoją trasę po zachodzie, w poniedziałkowy późny wieczór zagrają przeciwko Denver Nuggets i z bilansem 17-25 znajdują się aktualnie na 12. pozycji w konferencji.