Offseason 2018
Przyszli do Magic

Steve Clifford (trener, poprzednio Hornets)
Mohamed Bamba (C, Draft, 6. pick)
Melvin Frazier (SF, Draft, 35. pick)
Justin Jackson (SF/PF, Draft, 43. pick)
Isaiah Briscoe (PG, z ligi estońskiej)
Jerian Grant (PG, z Bulls)
Timofey Mozgov (C, z Hornets)
Troy Caupain (G, two-way, z G-League)
Jarell Martin (PF, z Grizzlies)
Amile Jefferson (PF, two-way, z Wolves)


Odeszli z Magic

Frank Vogel (trener, zwolnienie)
Shelvin Mack (PG, zwolnienie)
Jamel Artis (SF, zwolnienie)
Mario Hezonja (SG/SF, do Knicks)
Marreese Speights (PF/C, do Chin)
Bismack Biyombo (C, do Hornets)
Rodney Purvis (G, do Thunder)
Southeast Division
DrużynaWL%
Miami Heat 44380.537
Washington Wizards 43390.524
Charlotte Hornets 36460.439
Orlando Magic 25570.305
Atlanta Hawks 24580.293
Liderzy 2017/18
Punkty Zbiórki Asysty
Fournier 17,8
Gordon 17,6
Vucevic 16,5
Vucevic 9,2
Gordon 7,9
Biyombo 5,7
Mack 3,9
Augustin 3,8
Vucevic 3,4
Przechwyty Bloki Minuty
Isaac 1,2
Ross 1,1
Hezonja 1,1
Biyombo 1,2
Isaac 1,1
Vucevic 1,1
Gordon 32,9
Fournier 32,2
Vucevic 29,5
Shoutbox
Ruszył NBA Draft Combine 2017
Autor: teefbe | Data dodania: 10.05.2017, 23:23
Tegoroczny Draft Combine odbywa się w Chicago. Rozpoczął się wczoraj, a potrwa aż do niedzieli. Podczas tych 5ciu dni zawodnicy, którzy stawili się na evencie poddani zostają pomiarom ( wzrost, waga, zasięg ramion, wyskok, rozmiar dłoni), będą wyciskać 84 kg sztangę ( liczy się ilość powtórzeń) oraz wezmą udział w różnych ćwiczeniach jak sprinty, spot-up trójki z różnych dystansów, rzuty po dryblingu, wykańczanie akcji spod kosza czy w końcu gry 5na5. Oczywiście, dla delegatów z drużyn NBA wszystkie te informacje z ćwiczeń i pomiarów są w pewien sposób istotne, to mówi się o tym, że najistotniejszym elementem całej akcji jest możliwość przeprowadzenia rozmów z zawodnikami. Każda drużyna może wykonać 18 takich oficjalnych rozmów, jest to odgórnie ustalona liczba. Urokiem combine'u jest niestety...nieobecność topowych graczy. Składa się on w ostatnich latach głównie z graczy przewidywanych na końcówkę loterii i pierwszej rundy, a także tych z drugiej rundy draftu. Spośród czołowych prospektów w tym roku stawiło się jedynie dwóch - Markelle Fultz, czyli bardzo prawdopodobny pierwszy wybór czerwcowego draftu oraz inny rozgrywający De'Aaron Fox, plasowany w okolicach piątego picku.

Co w takim razie, w obliczu tych nieobecności najlepszych graczy Combine może przynieść dla Magic?

Przede wszystkim mówi się o tym, że będzie to praca nad naszym 25 wyborem, który pozyskaliśmy w wymianie za Serge'a Ibakę. Wszyscy ekscytujemy się naszym topowym pickiem, należy natomiast pamiętać, że mamy jeszcze 25,35 i bardzo możliwe, że również 33 wybór, w przypadku gdy Lakers zachowają swój pick w TOP3. To aż 3 wybory z końcówki pierwszej/początku drugiej rundy, które trzeba jakoś wykorzystać, dlatego właśnie nieobecność topowych prospektów pozwala sztabom skupić się na późniejszych wyborach właśnie teraz, w okresie przedloteryjnym. Z najlepszymi graczami naboru większość drużyn będzie przeprowadzała indywidualne workouty i taką też drogą najprawdopodobniej podążą Magic, kiedy będą już wiedzieć, który wybór w loterii czerwcowego draftu posiadają. Jednocześnie możemy być pewni, że z Fultzem i Foxem na combine'ie nasi przedstawiciele na pewno się spotkają. Matt Lloyd o wywiadach z zawodnikami : "Staramy się po prostu gawędzić i w tym bardzo ograniczonym czasie spróbować wyczuć osobowość zawodnika. Czy jest energiczny? Czy się angażuje? Jak podchodzi do tego wywiadu? Czy jest spięty? Staramy się by było luźno, naprawdę zwykła rozmowa, oczywiście w między czasie szukamy u zawodnika poszczególnych cech, ale generalnie staramy się utrzymywać to w luźnej, przyjacielskiej atmosferze."

Dla Magic tegoroczny draft jest niezwykle ważny. Prawdopodobnie 4, a na pewno 3 wybory w TOP35 draftu, w tym jeden w TOP8. Choć przed naszym sztabem jeszcze niejedna nieprzespana noc, to mimo braku osoby na stanowisku President of Basketball Operations i posiadaniu jedynie interim GM robota została już podobno prawie w całości wykonana. Tak właściwie, 95% pracy zostało już wykonane powiedział Lloyd. "Z perspektywy oceny talentu pod kątem czysto koszykarskim wszystko jest domknięte. Mamy dosyć sporą dozę informacji i w tym momencie szukamy już jedynie potwierdzenia naszych danych i staramy się szukać sposobów aby spojrzeć na wszystko z nieco innej perspektywy." Czekamy zatem na efekty tej ciężkiej pracy, za tydzień zaczną się poważne spekulacje!
Komentarze
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
W celu rejestracji skontaktuj się z redakcją.
Nick:
E-mail:

| Zapomnij
Content Management Powered by CuteNews