Ostatni mecz
Amway Center, Orlando, FL
25/26.03.2019
B
o
x
98 : 119
Kolejne mecze
WYJAZD

wt/śr
27/28.03
00:30
WYJAZD

czw/pt
28/29.03
00:00
WYJAZD

sb/nd
30/31.03
00:00
Southeast Division
DrużynaWL%
Miami Heat 36370.493
Orlando Magic 36380.486
Charlotte Hornets 34390.466
Washington Wizards 30440.405
Atlanta Hawks 26480.351
Liderzy 2018/19
Punkty Zbiórki Asysty
Vucevic 20,6
Gordon 15,9
Fournier 14,6
Vucevic 12,0
Gordon 7,4
Isaac 5,4
Augustin 4,9
Vucevic 3,9
Gordon 3,6
Przechwyty Bloki Minuty
Vucevic 1,0
Fournier 0,9
Ross 0,8
Bamba 1,4
Isaac 1,3
Vucevic 1,2
Gordon 33,6
Fournier 31,5
Vucevic 31,4
Shoutbox
Jin subiektywnie [19]: Rzut oka na offseason
Autor: jingles | Data dodania: 29.04.2018, 19:44
Zwolnienie Vogela nie jest zaskoczeniem, mówiło się o tym już od dłuższego czasu. Dla mnie pierwsze sygnały, że ten coach nie do końca radzi sobie z drużyną tak jak ja osobiście tego oczekiwałem pojawiły się już na początku sezonu, jeszcze gdy Magic wygrywali zaskakująco dużo spotkań. Nie podobały mi się pewne zachowania drużyny w obronie i choć od pary Payton-Vucevic nie można oczekiwać w tym obszarze zbyt wiele, to jednak ustawienia na boisku trener powinien zawodnikom wpoić.

Nie znaczy to jednak, że Vogel jest złym trenerem. Swojej przygody w Orlando nie będzie wspominał zbyt dobrze, ale pewnie niedługo znajdzie jakąś fajną robotę w NBA. Myślę, że głównym powodem jego zwolnienia była jednak wizja nowego zarządu, który chce zrobić wszystko po swojemu by wyeliminować jak tylko się da ryzyko, że coś pójdzie niezgodnie z ich planem. Weltman chce wziąć odpowiedzialność za budowanie tej drużyny, nie zamierza się spieszyć i chce mieć wszystko poukładane po swojemu.

Odnośnie nowego trenera póki co nie ma za dużo plotek, jedyne co słyszeliśmy, to że Magic chcą przeprowadzić rozmowę z Jerrym Stackhousem, a po odpadnięciu Blazers z playoffs (ja wciąż jestem w mega szoku co tam się stało w tej serii...) pojawiły się plotki o hot seat Terry'ego Stottsa i potencjalnym zainteresowaniu Magic tym panem gdyby w Portland postanowili ukarać go za 10 z rzędu porażek w playoffs. Zarząd z O-Town chce też porozmawiać z asystentem Stottsa - Davidem Vanterpoolem.Ja od nowego trenera wymagam głównie dwóch rzeczy - po pierwsze cierpliwego rozwoju młodych graczy (Gordon, Isaac, Iwundu, rookie), po drugie budowania kultury i mentalności na lata. Zmiany trenera w Orlando muszą się skończyć, bo szósty trener w ciągu 7 lat (licząc od ostatniego roku SVG) to lekka przesada.

A skoro padło już słowo "Gordon" - jego restricted free agency będzie najważniejszą historią tego offseason. Aaron twierdzi, że jest max playerem i zapytany o wymarzony scenariusz na lato użył właśnie tych trzech liter: "M, A, X". Magic mogą mu dać więcej $ niż inne drużyny, a on chce być częścią tej organizacji, więc oczywiście planuje pozostać na Florydzie. Weltman też twierdzi, że chce zatrzymać zawodnika, pytanie więc czy obie strony dogadają się w kwestii nowej umowy i czy Gordon będzie gotowy na jakiekolwiek ustępstwa (w końcu podatki w Orlando są niskie, więc kasa "na rękę" będzie się zgadzać przy niższej umowie).Bo czy on faktycznie jest graczem wartym maksymalnej umowy? Nie, nie jest. Ale może być. Ryzyko w tym przypadku może zadziałać w dwie strony. Jeśli Gordon otrzyma propozycję umowy od innej drużyny, a Magic jej nie wyrównają, możemy mieć do czynienia z syndromem Oladipo, gdy rozwój (wciąż bardzo młodego) skrzydłowego nie zwolni. Jeśli jednak AG00 otrzyma od Orlando bardzo dużo pieniędzy płatne w bardzo dużo lat, a nie rozwinie się w All Stara, to dalsza odbudowa drużyny będzie mocno utrudniona.

To ważna decyzja. Za pozostawieniem Gordona przemawia fakt jego rozwoju z sezonu na sezon, oraz jego wiek - dopiero 23 lata na start kolejnego sezonu. Przeciw przemawia brak regularności i fakt, że on nie jest typowym shooterem (kurde, chyba pisałem tak kiedyś o Oladipo...). Ja bym go zostawił, nawet jeśli miałbym zapchać salary. To ryzyko jest chyba bardziej akceptowalne.

Bo nieco inny rodzaj ryzyka Weltman podjął nie przedłużając umowy z Hezonją i teraz pewnie pluje sobie w brodę. Mario miał świetną drugą część sezonu i pokazał, że może być (jest) graczem NBA. Magic mogą mu zaoferować tylko niespełna 6 mln $ za najbliższy sezon, ale wydaje się, że on chce zostać na Florydzie. Ja w niego wierzyłem i czuję, że najbliższe 1-2 sezony to będzie jego przełamanie. Imienniku - zostań u nas! Ostani s nama! Molim!Mamy też zagwozdkę draftową. Największe szanse Magic mają na pick nr 6, zaraz później pick nr 5. Jeśli faktycznie skończymy z którymś z tych picków, wciąż jest szansa na fajnego gracza. Bamba, Porter, Young powinni być dostępni. Każdy z nich jest intrygujący (mnie ostatnio strasznie jara Mo). A może Bagley spadnie i Weltman jednak nie da hajsu Gordonowi? A może w draftową noc będą wymiany i np. Vucevic czy Fournier zmienią drużynę, a Magic zyskają dodatkowe picki?

Mimo, że sezon był stracony i mało kto patrzy na Magic z entuzjazmem i zaciekawieniem - przed nami kolejne ciekawe lato. Can't wait.
Komentarze
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
W celu rejestracji skontaktuj się z redakcją.
Autor: skrzatos | Data dodania: 01.05.2018, 7:07

Moim zdaniem Max dla Gordona musi być i tak jak napisałeś szukanie w nic draftu kogoś do wymiany typu Vucevic.
Nick:
E-mail:

| Zapomnij
Content Management Powered by CuteNews